MDMA w samochodowej skrytce. Trzy osoby z zarzutami za przemyt narkotyków

TVN24

cbsp.policja.plCBŚP zapobiegło przemytowi narkotyków

Ponad pięć kilogramów narkotyków, o wartości niemal 270 tysięcy złotych, ukryto w specjalnej samochodowej skrytce. Przemycane środki zostały odkryte przez policjantów. "Kurier" próbował uciekać, ale po pościgu został zatrzymany.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu wiedzieli, że przez polsko-niemiecką granicę mają być przemycone narkotyki. Samochód, który przekroczył granicę, policjanci zauważyli w Słubicach.

- Funkcjonariusze próbowali go zatrzymać. Kierowca nie reagował na wydawane polecenia i gwałtownie ruszył autem, omal nie potrącając policjanta - informuje kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Specjalne skrytki na narkotyki

Mundurowi użyli broni. By zatrzymać kierowcę, uszkodzili jedną z opon samochodu. To jednak nie pomogło. Kierowca uciekał ulicami Słubic. Policjanci ruszyli za nim w pościg. W końcu mężczyzna porzucił auto i zaczął uciekać pieszo.

- Po chwili Artur S. został zatrzymany przez policjantów - przekazuje Jurkiewicz. Pojazd mężczyzny został zabezpieczony i poddany szczegółowej kontroli. Najpierw samochód został prześwietlony, a następnie częściowo zdemontowany. W ten sposób znaleziono trzy skrytki. - W jednej z nich ujawniono 10 hermetycznych opakowań z białą substancją. Badanie narkotestem wykazało, że jest to MDMA. Łączna waga zabezpieczonej substancji to ponad 5,3 kilograma, a jej wartość rynkowa to niemal 270 tysięcy złotych - relacjonuje policjantka.

Zarzuty dla trzech osób

Artur S. usłyszał zarzuty przemytu i czynnej napaści na policjanta. Za to grozi mu do 15 lat więzienia. 28-latek został tymczasowo aresztowany. W sprawie zatrzymano też dwóch innych mężczyzn. Z ustaleń śledczych wynika, że to właśnie oni mogli zorganizować przemyt narkotyków do Polski. Paweł S. i Damian W. także zostali aresztowani.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu:

Mapa Targeo

Autor: tam / Źródło: cbsp.policja.pl