Motocyklista na przejściu dla pieszych wjechał w wózek z dzieckiem i nawet się nie zatrzymał

TVN24

Rozpędzony motocyklista wjechał w pieszą z wózkiem. Zatrzymali go policjanci z Lubinapolicja dolnośląska
wideo 2/5

Kobieta z wózkiem wchodzi na przejście dla pieszych. Na środku jezdni w wózek wjeżdża rozpędzony motocyklista. Mężczyzna nie zatrzymuje się, jedzie dalej. Został zatrzymany przez policjantów z Lubina (Dolnośląskie).

Lubin, ulica Paderewskiego. Do przejścia dla pieszych zbliża się starsza kobieta z wózkiem. Przed przejściem zatrzymuje się kierowca samochodu, który przepuszcza pieszą. 78-latka z czteromiesięczną wnuczką w wózku wchodzą na zebrę. Są w połowie drogi, gdy w wózek z impetem wjeżdża rozpędzony motocyklista. Mężczyzna nawet się nie zatrzymał.

- Choć sytuacja wyglądała bardzo groźnie to ani dziecku, ani jego babci nic poważnego się nie stało. Udało nam się ustalić motocyklistę, który nie ustąpił pieszej pierwszeństwa - informuje mł. asp. Anna Szajbler z policji w Lubinie.

Jechał bez prawa jazdy

Okazało się, że to 26-letni mieszkaniec miasta. Nie miał uprawnień do kierowania motocyklem. Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do pięciu tysięcy złotych grzywny i trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do zdarzenia doszło w Lubinie:

Mapa Targeo

Autor: tam/gp / Źródło: TVN24 Wrocław