Tunel pod Świną jest w budowie, ale będzie można się nim przespacerować. Świnoujście wspiera WOŚP

Autor:
eŁKa/tam
Źródło:
TVN24 Pomorze
Tunel pod rzeką Świną
Tunel pod rzeką ŚwinąGDDKiA
wideo 2/27
tvn24Tunel pod rzeką Świną

Władze Świnoujścia (woj. zachodniopomorskie) w ramach wsparcia 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowały kilka aukcji. Zwycięzca jednej z nich będzie mógł przespacerować się budowanym wciąż tunelem pod Świną przed jego otwarciem. W innej z licytacji można - na jeden dzień - zostać prezydentem miasta.

Świnoujście dołączyło do wielu miast, które wspierają 31. Finał WOŚP. Miasto wystawiło na aukcje kilka ciekawych propozycji. Dochód z licytacji trafi na konto Orkiestry.

Czytaj też: Zobacz, jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Spacer 10 metrów pod dnem rzeki. "15 km niezapomnianych przeżyć"

Jedną z opcji jest budowany spacer tunelem pod Świną jeszcze przed jego otwarciem. W opisie aukcji czytamy: "Urząd Miasta Świnoujście oraz wykonawca konsorcjum firm PORR i Gülermak zapraszają do licytacji zaproszenia do wyjątkowego spaceru podwodnym tunelem z wyspy Uznam na wyspę Wolin. Gwarantujemy prawie 1,5 km niezapomnianych przeżyć na głębokości nawet do 10 metrów pod dnem Świny. Podczas spaceru zapewniamy sesję zdjęciową. Zaproszenie jest dla 5 osób".

Zwycięzca licytacji będzie mógł wybrać termin wizyty w lutym. Cena w środę, 25 stycznia, osiągnęła 2,9 tysiąca złotych. Licytacja potrwa do 30 stycznia. Tunel oficjalnie ma być otwarty w maju tego roku.

Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚP
Ostatnie dni przed wielkim finałem WOŚPTVN24

Jednodniowy prezydent

Drugą ciekawą propozycją urzędu jest jeden dzień w roli prezydenta miasta. Osoba, która wygra licytację, spędzi dowolny dzień 2023 roku w towarzystwie prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza i sprawdzi, jak naprawdę wygląda praca samorządowca. Kwota licytacji - w środę (25 stycznia) przed południem - sięga już prawie 7 tys. zł.

WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery >>>

31. Finał WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Orkiestra w tym roku gra pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. W 2022 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 224 376 706,35 złotego.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:eŁKa/tam

Źródło: TVN24 Pomorze

Źródło zdjęcia głównego: GDDKiA

Pozostałe wiadomości