W całym kraju rozbłysło Światełko do Nieba

Autor:
akw/kab
Źródło:
TVN24
Światełko do Nieba w Warszawie
Światełko do Nieba w WarszawieTVN24
wideo 2/29
TVN24Światełko do Nieba w Warszawie

Za nami kulminacyjny moment 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Światełko do Nieba rozbłysło w wielu polskich miastach, w tym w Warszawie.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwieńczyło tradycyjne Światełko do Nieba. Odliczanie nastąpiło chwilę przed godziną 20. W Warszawie, na placu Defilad, sygnał do startu pokazu dał szef WOŚP Jurek Owsiak, któremu na scenie towarzyszyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i Kasia Kieli, President & Managing Director Warner Bros. Discovery w Polsce i CEO TVN.

W Warszawie odbył się pokaz przy udziale muzyki, świateł i ognia. Z fajerwerków zrezygnowano ze względu na dobro zwierząt.

>> Zobacz, jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

W innych miastach można było oglądać pokazy fajerwerków, laserów i ognia. Pokazy odbyły się między innymi w Rzeszowie, Dziwnowie, Łodzi, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku, Tarnowie Podgórnym, Białce Tatrzańskiej, Szczecinie, Sosnowcu i Świnoujściu.

Światełko do Nieba we Wrocławiu
Światełko do Nieba we WrocławiuTVN24
Światełko do Nieba w Rzeszowie
Światełko do Nieba w RzeszowieTVN24
Światełko do Nieba w Białce Tatrzańskiej
Światełko do Nieba w Białce TatrzańskiejTVN24
Światełko do Nieba w Sosnowcu
Światełko do Nieba w Sosnowcu
Światełko do Nieba w Świnoujściu
Światełko do Nieba w ŚwinoujściuTVN24
Światełko do Nieba w Tarnowie Podgórnym
Światełko do Nieba w Tarnowie PodgórnymTVN24
Światełko do Nieba w Szczecinie
Światełko do Nieba w SzczecinieTVN24

Relacja tvn24.pl: 31. Finał WOŚP

Orkiestra w tym roku gra pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a zebrane środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. W trakcie Finału działa ponad 120 tysięcy wolontariuszy, można wziąć udział w tysiącach aukcji i setkach wydarzeń.

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Poprzedzają go akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Od początku swojej działalności fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,75 miliarda złotych i kupiła ponad 70 tysięcy urządzeń.

WOŚP 2023- SERWIS SPECJALNY TVN24.PL

Autor:akw/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości