Czekoladowy Jurek Owsiak i słodki obraz na aukcji WOŚP. Razem ważą ponad osiem kilogramów

Autor:
bp
Źródło:
Aukcje WOŚP
Czekoladowy Jurek Owsiak i słodki obraz na akcji WOŚP. Razem ważą ponad osiem kilogramów
Czekoladowy Jurek Owsiak i słodki obraz na akcji WOŚP. Razem ważą ponad osiem kilogramówAukcje WOŚP
wideo 2/13
Aukcje WOŚPCzekoladowy Jurek Owsiak i słodki obraz na akcji WOŚP. Razem ważą ponad osiem kilogramów

Słodką figurkę Jerzego Owsiaka i obraz-słodycz z wizerunkiem rzeszowskiego ratusza można wylicytować w ramach 31. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzieła sztuki z czekolady i marcepanu wystawiła na aukcję WOŚP Cukiernia Julian Orłowski & Kazimierz Rak z Rzeszowa.

Na aukcję w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Rzeszowa i cukiernicy ze stolicy Podkarpacia wystawili słodką figurkę Jerzego Owsiaka i obraz-słodycz z wizerunkiem rzeszowskiego ratusza. Jak czytamy w opisie aukcji, obraz powstał z okazji 669-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Z kolei postać Jerzego Owsiaka powstała specjalnie na potrzeby 31. edycji WOŚP.

Autorami niezwykłych przysmaków są pracownicy Cukierni Julian Orłowski & Kazimierz Rak z Rzeszowa.

Relacja z 31. Finału WOŚP >>>

Czekoladowo-marcepanową figurkę Jerzego Owsiaka i słodki obraz Rzeszowa można wylicytować w ramach 31. Finału WOŚPAukcje WOŚP

7 kg czekolady i 1,5 kg marcepanu

Jak poinformował w mediach społecznościowych prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, stworzenie czekoladowo-marcepanowych dzieł sztuki zajęło cukiernikom w sumie około 20 godzin.

Zobacz nasz specjalny serwis: WOŚP 2023 w tvn24.pl

"Wykorzystali do ich powstania 7 kg czekolady oraz 1,5 kg marcepanu" - napisał samorządowiec w mediach społecznościowych. "To wszystko może być pyszną własnością osoby, która wygra licytację" - dodał.

Licytacja potrwa do wtorku, 31 stycznia, do godziny 12.09.

ZOBACZ AUKCJĘ

Czekoladowo-marcepanową figurkę Jerzego Owsiaka i słodki obraz Rzeszowa można wylicytować w ramach 31. Finału WOŚPAukcje WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

31. Finał WOŚP odbywa się w niedzielę. W całej Polsce trwają lub są zaplanowane na późniejsze godziny koncerty, pokazy oraz wydarzenia kulturalne i sportowe. Na ulicach tradycyjnie kwestują wolontariusze. W tym roku dochód z kwesty, zbiórek internetowych i licytacji zostanie przekazany na zakup urządzeń umożliwiających szybszą diagnostykę sepsy.

Zobacz: WOŚP chce walczyć z sepsą

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bp

Źródło: Aukcje WOŚP

Źródło zdjęcia głównego: Aukcje WOŚP

Pozostałe wiadomości