Aukcje WOŚP. Michał Sznajder i Artur Molęda zachęcają do licytacji długopisu byłego prezydenta Ukrainy i wojennych znaczków pocztowych

Autor:
js/kab
Źródło:
TVN24
Ukraińskie znaczki pocztowe od Artura Molędy
Ukraińskie znaczki pocztowe od Artura MolędyTVN24
wideo 2/22
TVN24Ukraińskie znaczki pocztowe od Artura Molędy

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w niedzielę. Dziennikarz TVN24 BiS Michał Sznajder i reporter TVN24 Artur Molęda zachęcali do udziału w organizowanych przez siebie aukcjach internetowych. Można wylicytować długopis byłego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki oraz wojenne znaczki pocztowe ukraińskiej poczty.

Tegoroczny Finał WOŚP odbywa się pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak podkreśla WOŚP - w tym roku Orkiestra gra dla wszystkich, małych i dużych. 

SERWIS SPECJALNY TVN24.PL: WOŚP 2023

Długopis byłego prezydenta Ukrainy

Stałym elementem są internetowe aukcje Rzeczy od Serca, organizowane przez Allegro. Dziennikarz TVN24 BiS Michał Sznajder podarował WOŚP osobistą pamiątkę.

- To jest długopis, który otrzymałem od ówczesnego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. (To był - red.) 2018 rok, gdy rosyjskie siły zaatakowały nad Morzem Azowskim blisko Mariupola dwa uzbrojone kutry oraz holownik Marynarki Wojennej Ukrainy. I to była taka pierwsza od dawna, nazwijmy to, konfrontacja zbrojna między Rosją a Ukrainą - powiedział w TVN24 dziennikarz.

Wówczas w siedzibie prezydenta Ukrainy - Pałacu Maryjskim w Kijowie - Sznajder przeprowadził wywiad z Poroszenką. Po spotkaniu dziennikarz otrzymał pamiątkowy długopis z grawerem prezydenckim. Wywiad wyemitowany został w TVN24 i TVN24 BiS, a jego fragmenty pojawiły się w "Faktach" TVN.

WEŹ UDZIAŁ W AUKCJI: DŁUGOPIS BYŁEGO PREZYDENTA UKRAINY OD MICHAŁA SZNAJDERA

Kultowe ukraińskie znaczki pocztowe

Reporter TVN24 Artur Molęda podarował unikatowy bloczek znaczków pocztowych.

- Dostałem je od Ukraińców na miejscu - powiedział w TVN24. Jak dodał, to "kultowe znaczki, które zostały wydane chwilę po tym, jak obroniła się Wyspa Węży".

"Rosyjski okręcie wojenny, pier**l się" - te pięć słów stało się symbolem niezłomnej walki Ukraińców z rosyjskim okupantem. Bardzo szybko stały się też symbolem na znaczkach Ukraińskiej Poczty, które nawiązują do Wyspy Węży i korespondencji radiowej z rosyjskim okrętem, który finalnie został zatopiony.

W opisie aukcji czytamy, że "możliwy jest odbiór osobisty znaczków i rozmowa" o tym, jak przygotowuje się relacje reporterskie z Ukrainy. Bloczek znaczków jest oprawiony w ramkę, która umieszczona jest w niewielkiej gablocie, opatrzonej podpisami Jerzego Owsiaka oraz Artura Molędy. Posiada również hologram wośpowy. 

WEŹ UDZIAŁ W AUKCJI: WOJENNY ZNACZEK POCZTY UKRAIŃSKIEJ OD ARTURA MOLĘDY

ZOBACZ TAKŻE: WOŚP 2023. Aukcje gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Całość Finału WOŚP będzie transmitowana i relacjonowana na antenach TVN, TVN24, TTV oraz w portalu tvn24.pl. 

PARTNEREM I GOSPODARZEM 31. FINAŁU WOŚP JEST TVN WARNER BROS. DISCOVERY

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:js/kab

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości