Aukcje WOŚP 2023. Andrzej Pągowski zachęca do licytacji wyjątkowego plakatu z filmu "Fenomen"

Autor:
pp//rzw
Źródło:
TVN24
Andrzej Pągowski o aukcji plakatu z filmu "Fenomen" i wspieraniu WOŚP
Andrzej Pągowski o aukcji plakatu z filmu "Fenomen" i wspieraniu WOŚPTVN24
wideo 2/21
TVN24Andrzej Pągowski o aukcji plakatu z filmu "Fenomen" i wspieraniu WOŚP

Trwa końcowe odliczanie do rozpoczęcia 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu artystów, sportowców i osób ze świata mediów wspiera WOŚP poprzez organizowanie własnych aukcji. O jednej z nich opowiedział w TVN24 artysta grafik Andrzej Pągowski, autor plakatu do filmu "Fenomen". To właściwie, jak tłumaczył twórca, "specjalnie wydrukowany na płótnie prawie obraz", który trafił na licytację za sprawą Dominiki Kulczyk & dFlights.

Tegoroczna zbiórka w ramach 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej odbywa się pod hasłem "Żyj zdrowo w zdrowym świecie", a środki zostaną przeznaczone na walkę z sepsą. Jak podkreśla WOŚP - w tym roku Orkiestra gra dla wszystkich, małych i dużych

SERWIS SPECJALNY TVN24.PL: WOŚP 2023

Andrzej Pągowski o aukcji plakatu z filmu "Fenomen"

Stałym elementem są internetowe aukcje Rzeczy od Serca, organizowane przez Allegro. Jedną z nich jest propozycja od Dominiki Kulczyk & dFlights, którzy przekazali plakat filmu "Fenomen" (kinowy dokument o historii WOŚP) z podpisami jego twórców oraz Jurka Owsiaka.

WEŹ UDZIAŁ W AUKCJI PLAKATU Z FILMU "FENOMEN"

W TVN24 do udziału w aukcji zachęcał autor plakatu, artysta grafik Andrzej Pągowski. - To nie do końca jest plakat, bo plakatem była sama grafika, która promowała film. Natomiast z Dominiką wystawiliśmy specjalnie wydrukowany na płótnie prawie obraz, bo usunięto z niego wszystkie elementy promocyjne - wyjaśniał.

- Mamy więc czysty pomysł graficzny i fantastyczne podpisy twórców oraz Jurka - dodał. 

Andrzej Pągowski o aukcji plakatu z filmu "Fenomen" i wspieraniu WOŚP
Andrzej Pągowski o aukcji plakatu z filmu "Fenomen" i wspieraniu WOŚPTVN24

WOŚP 2023. "Letnia zadyma w środku zimy" w walce z sepsą

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od trzydziestu lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym, czyli Finałom, wspiera polski system opieki medycznej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne.

>> Zobacz, jak możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Od 1993 roku WOŚP zebrała ponad 1,75 mld zł i przeznaczyła je na zakup ponad 70 tysięcy sztuk najróżniejszego sprzętu medycznego. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko: fundacja wymieniła wszystkie łóżka na oddziałach geriatrycznych w Polsce. W tym roku WOŚP znowu gra dla wszystkich, małych i dużych, a zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na walkę z sepsą, która jest niebezpieczna niezależnie od wieku.

Całość Finału będzie transmitowana i relacjonowana na antenach TVN, TVN24, TTV oraz w portalu tvn24.pl. 

PARTNEREM I GOSPODARZEM 31. FINAŁU WOŚP JEST TVN WARNER BROS. DISCOVERY

W 2022 roku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 224 376 706,35 złotych.

Autor:pp//rzw

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości