TVN24 | WOŚP 2022

WOŚP 2022. Jerzy Owsiak: rekordem jest to, że po raz trzydziesty gramy

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
asty
Źródło:
TVN24
Owsiak: rekordem jest to, że po raz trzydziesty gramy, w sposób niezmienny, kolorowy, piękny, cudownyTVN24
wideo 2/4
TVN24Owsiak: rekordem jest to, że po raz trzydziesty gramy, w sposób niezmienny, kolorowy, piękny, cudowny

WOŚP po raz pierwszy będzie zbierał pieniądze na okulistykę dziecięcą – sprzęt diagnostyczny i bardzo precyzyjny sprzęt na sale operacyjne. – Dzieci mają te same schorzenia, co dorośli: jaskra, zaćma, zez, ale także wszelkiego rodzaju wady wrodzone, onkologiczne – mówił Jerzy Owsiak.

Finał WOŚP już w niedzielę. Tym razem pieniądze będą zbierane na sprzęt, który ma zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Jerzy Owsiak zwracał uwagę, że w ciągu 30 lat od kiedy przewodzi WOŚP odczuwa "nieprawdopodobny skok technologiczny". – Wszyscy pamiętamy to, że było zimno, że nie wiedzieliśmy, jak to będzie wyglądało, że wtedy Polska naprawdę była w ruinie. Ale nagle sobie zdałem sprawę w rozmowie z jednym z dziennikarzy, że to jest szalony, niesamowity skok – powiedział.

Szef WOŚP podkreśla, że pierwsze zbiórki pieniędzy zaczęły się od dwóch telefonów analogowych i faksu w drewnianej obudowie. - Nie używaliśmy telefonów komórkowych, nie używaliśmy kart kredytowych. I nagle weszliśmy w moment, kiedy stoimy w studio w centrum Warszawy i możemy się połączyć w sekundę z drugim końcem świata – zwrócił uwagę.

Owsiak przekazał, że WOŚP po raz pierwszy będzie zbierał pieniądze na okulistykę dziecięcą – na sprzęt diagnostyczny i bardzo precyzyjny sprzęt na sale operacyjne. – Dzieci mają te same schorzenia, co dorośli: jaskra, zaćma, zez, ale także wszelkiego rodzaju wady wrodzone, onkologiczne – powiedział.

Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyznał, że w ostatnim czasie portfele Polaków "znacznie schudły", dlatego celem organizacji nie jest wcale bicie kolejnych rekordów. – Rekordem jest to, że po raz trzydziesty gramy, w sposób niezmienny, kolorowy, piękny, cudowny – podkreślił.

WOŚP zagra po raz trzydziesty

Finał WOŚP to zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2022 W TVN24

W ciągu 29. finałów WOŚP zebrano i wydano na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,5 miliarda złotych. Dzięki zbiórce udało się kupić ponad 67 300 urządzeń.

30. Finał WOŚP, pod hasłem "Przejrzyj na oczy", zagra 30 stycznia 2022 roku.

Autor:asty

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości