TVN24 | WOŚP 2022

Jerzy Owsiak przedstawił najnowsze zakupy WOŚP

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
mjz/kg
Źródło:
TVN24
Jerzy Owsiak o najnowszych zakupach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Jerzy Owsiak o najnowszych zakupach Wielkiej Orkiestry Świątecznej PomocyTVN24
wideo 2/4
TVN24Jerzy Owsiak o najnowszych zakupach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poinformował o najnowszych zakupach WOŚP. Wśród nich znalazły się urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, aparaty USG oraz specjalne ratownicze torby pediatryczne.

- Dokonujemy zakupu 131 aparatów do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Są to urządzenia, które zastępują nas, czyli siłę ludzką, ratowników, aby móc prowadzić resuscytację. Te urządzenia były wskazane przez ratowników medycznych, aby można je było mieć w ambulansach - mówił podczas konferencji prasowej Jerzy Owsiak.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO >>>

Jak przekazał, kolejny zakup WOŚP to 143 aparaty USG typu FAST. - To wygląda jak nasz domowy komputer, cała siła jest w głowicy - tłumaczył.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2022 W TVN24

- Liczymy, że mniej więcej tyle urządzeń pracuje w ambulansach w Polsce. Czyli mniej więcej drugie tyle kupujemy. Jest to bardzo ważny zakup, ponieważ chcemy sprawdzić, jak to będzie funkcjonowało, jak będą sobie dawali z tym radę ratownicy medyczni. Jestem pewien, że będą sobie dawali radę - powiedział.

WOŚP 2022: Mecz tenisa z Grzegorzem Kajdanowiczem

- Trzecim urządzeniem są specjalne torby ratownicze, pediatryczne, (...) wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy stworzyliśmy torbę-prototyp, która na wyposażeniu ambulansu będzie bardzo pomagała ratownikom medycznym - zapewniał Owsiak.

Jerzy OwsiakTVN24

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia. Orkiestra zagra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Autor:mjz/kg

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości