TVN24 | WOŚP 2022

30. Finał WOŚP na świecie: Morsowanie w Norwegii i latawce z sercem nad Indonezją

TVN24 | WOŚP 2022

Autor:
est
Źródło:
TVN24
Sztaby WOŚP w Norwegii i na Bali
Sztaby WOŚP w Norwegii i na Bali
wideo 2/22
Sztaby WOŚP w Norwegii i na Bali

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozkręca się na całym świecie. Na antenie TVN24 o wydarzeniach w swoich sztabach opowiadali Agata Pietrzykowska z Norwegii oraz Jacek Kaczyński i Andrzej Jakubowski z wyspy Bali. Podczas gdy na północy Europy atrakcjom zorganizowanym głównie w formie online towarzyszyło radosne morsowanie, rozluźnienie obostrzeń covidowych w Indonezji sprawiło, że uczestnicy balijskiego finału mają nadzieję na wspólne obserwowanie wyjątkowych latawców z logiem WOŚP, które planują puszczać nad plażą.

TVN GRUPA DISCOVERY JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 30. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

- Finał mamy w wersji online, będzie trwał od 16 do 20. Przewidzieliśmy część artystyczną dla dzieci, część artystyczną dla dorosłych i oczywiście: licytacje, licytacje, licytacje - mówiła Agata Pietrzykowska z norweskiego sztabu WOŚP.

Dodała, że poza sobotnimi wydarzeniami, w ramach tegorocznego finału odbyły się także imprezy towarzyszące. - Morsowanie z "Wataha Camp", podczas którego udało nam się zorganizować jedzonko. Mieliśmy kiełbaski z grilla, był bigos i ciasta- relacjonowała Pietrzykowska.

W Norwegii morsowali, a na Bali puszczą latawce
Sztaby WOŚP w Norwegii i na Bali TVN24

Tymczasem na Bali zaczęli się zbierać już pierwsi orkiestrowicze. - Mamy wspaniały latawiec z dziesięciometrowym ogonem - opowiadał Andrzej Jakubowski. Jak wyjaśnił, będą mu towarzyszyć trzy mniejsze latawcowe serca, które zostaną puszczone przez dzieci.

- Myślę, że będzie nas tutaj tak dużo, że nawet jeśli nie byłoby wiatru, a wszyscy będą bardzo dobrze dmuchać, to ten latawiec poleci bardzo wysoko i zewsząd, z całej Indonezji będzie nas widać i słychać - przekonywał Jacek Kaczyński.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS #WOSPwTVN24

30. Finał WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 29 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad półtora miliarda złotych, które przeznaczyła na zakup ponad 67 tysięcy urządzeń. W czasie ubiegłorocznego Finału zebrano blisko 211 milionów złotych, co jest najwyższą kwotą w historii organizacji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez Grupę IQS i opublikowanych w styczniu 2021 roku - największym zaufaniem społecznym w Polsce. 84 proc. badanych wskazało, że ufa Fundacji WOŚP - w tym 52 proc. badanych określiło, że zdecydowanie ma zaufanie do Orkiestry, a 32 proc. - raczej ma zaufanie.

Autor:est

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości