TVN24 | WOŚP 2022

Kalendarze z "kościołem Bedoesa" trafią na aukcję WOŚP. Raper przyjedzie je podpisać

TVN24 | WOŚP 2022

Aktualizacja:
Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Kościół mieści się we wsi Łąkie
Kościół mieści się we wsi ŁąkieGoogle Earth Pro
wideo 2/4
Google Earth ProKościół mieści się we wsi Łąkie

Najpierw internauci zmienili nazwę kościoła na internetowej mapie, potem błędny podpis pojawił się w kalendarzu. Teraz zamieszanie wokół parafii chcą wykorzystać urzędnicy z Lipki (woj. wielkopolskie). Zamierzają wystawić kalendarze na licytację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O niewielkim kościele we wsi Łąkie w gminie Lipka zrobiło się głośno w zeszłym tygodniu. Wszystko zaczęło się od żartu internautów, którzy postanowili zmienić patrona na rapera z popularnej wytwórni hip-hopowej. I tak zamiast kościoła pw. Miłosierdzia Bożego na Google Maps można było znaleźć kościół pw. Bedoesa SBM.

"Ofiarami" żartu stali się twórcy kalendarza "Gmina Lipka dawniej i dziś". Zdjęcia pokazujące budynek kościoła sprzed lat i obecnie znalazły się na październikowej stronie. Opatrzono je opisem: "Łąkie, od lewej sklep spożywczy Wanda Klimek, następnie budynek mieszkalny i po prawej rzymskokatolicki kościół pw. Bedoesa SBM".

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Pomyłka rozbawiła internautów

Kalendarz wydała prywatna pracownia artystyczna. Część nakładu kupił urząd gminy Lipka. - Jako urząd kupiliśmy 200 sztuk tego kalendarza. O błędzie zostaliśmy poinformowani w poniedziałek i od razu dociekaliśmy, jak to się mogło zdarzyć – tłumaczyła tvn24.pl Julita Milczyńska z działu promocji i rozwoju Urzędu Gminy Lipka.

"Nowy" patron kościoła zniknął już z Google Maps. Ale wciąż po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy "Kościół Bedoesa" na pierwszym miejscu jest kościół w miejscowości Łąkie.

Za sprawą zabawnej pomyłki o gminie Lipka zrobiło się głośno w całej Polsce. A urzędnicy z Lipki – jak przyznaje Milczyńska – zapoznali się bliżej z twórczością Borysa Przybylskiego, znanego jako Bedoes.

ZOBACZ NASZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2022 W TVN24

Chcą zamienić to w dobro

Teraz chcą poszli o krok dalej. - Chcemy przekuć to całe zamieszanie z kalendarzem w coś dobrego. Rozmawialiśmy z menedżerem Bedoesa. Pan Borys zgodził się przyjechać do nas i podpisać kilka kalendarzy, które wystawimy na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi Julita Milczyńska.

Do spotkania Bedoesa z urzędnikami ma dojść w najbliższym czasie, co potwierdziły nam osoby ze środowiska rapera. - Na pewno podpiszemy te kalendarze, w akcje charytatywne zawsze chętnie się angażujemy. Ustalamy, kiedy dojdzie do spotkania w urzędzie gminy Lipka – przekazała nam osoba z wytwórni SBM Label.

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Google Street View

Pozostałe wiadomości