Marcin Wyrostek zagra prywatny koncert za 10 tysięcy złotych

TVN24 | WOŚP 2021

Aktualizacja:
Autor:
js,
akr/dap/b
Źródło:
TVN24
"Suma rośnie i cieszę się, że są osoby, które mają takie fajne serducho" TVN24
wideo 2/35
TVN24"Suma rośnie i cieszę się, że są osoby, które mają takie fajne serducho"

Spotkanie z akordeonistą Marcinem Wyrostkiem i prywatny koncert w jego wykonaniu można było wylicytować w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aukcja zakończyła się w sobotę po południu, osiągając kwotę 10 tysięcy złotych. Jeszcze przez zakończeniem artysta zapewniał we "Wstajesz i weekend", że "to na pewno będzie wyjątkowe spotkanie".

Aukcję w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowała Fundacja Legalna Kultura. Akordeonista Marcin Wyrostek w ubiegłym roku obchodził jubileusz 20-lecia pracy artystycznej. W jego ramach w 2020 roku miały odbyć się koncerty w Chicago, Warszawie i Katowicach, ale pandemia pokrzyżowała te plany. Jak czytamy w opisie aukcji, wydarzenia przeniesiono na czerwiec 2022 roku.

"Jedyne w swoim rodzaju spotkanie i unikatowy koncert Marcina Wyrostka dla zwyciężczyni lub zwycięzcy licytacji będzie swego rodzaju nawiązaniem do jubileuszowej trasy artysty" – napisano.

Licytacja spotkania z akordeonistą i prywatnego koncertu w jego wykonaniu zakończyła się w sobotę o godzinie 17. Osiągnięto kwotę 10 000 złotych.

Licytacja prywatnego koncertu Marcina Wyrostka

"Cieszę się, że są osoby, które mają takie fajne serducho"

Marcin Wyrostek mówił w sobotę we "Wstajesz i weekend" w TVN24, że będzie scena, miejsce dla osoby, która przyjdzie na to wydarzenie. Przyznał, że jeszcze takiego koncertu nie organizował. - To na pewno będzie wyjątkowe spotkanie, skoncentrowane na tej osobie, która wygra aukcję - powiedział muzyk.

W piątek na koniec dnia najwyższa oferta opiewała na kwotę 1700 złotych, w sobotę wcześnie rano – już 2500. Przed godziną 10, w trakcie rozmowy z akordeonistą, kwota wzrosła do ponad pięciu tysięcy złotych. - Ta suma rośnie i cieszę się, że są osoby, które mają takie fajne serducho – skomentował w TVN24 artysta.

Przed południem kwota przekraczała dziewięć tysięcy złotych.

Marcin Wyrostek o prywatnym koncercie na aukcji WOŚPTVN24

29. Finał WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem "Finał z głową" zbierała środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, między innymi wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

Autor:js, akr/dap/b

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24