TVN24 | WOŚP 2021

Jeden przytrzymywał drzwi, drugi kradł puszkę WOŚP. Mężczyźni zatrzymani

TVN24 | WOŚP 2021

Aktualizacja:
Autor:
kb/kab
Źródło:
TVN24
Materiały z monitoringu, policjaUkradł puszkę WOŚP. Policja publikuje nagranie z monitoringu

Policjanci z Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w jednym ze sklepów w tym mieście ukradli puszkę z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. - Jutro usłyszą najprawdopodobniej zarzuty kradzieży zuchwałej, za co może im grozić kilka lat pozbawienia wolności - powiedziała młodszy inspektor Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Zdarzenie zarejestrował monitoring.

OGLĄDAJ WYDANIE SPECJALNE W INTERNECIE NA TVN24 GO

Jak poinformowali łódzcy policjanci, do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 13 w sklepie przy ulicy Wędkarskiej w Łodzi.

- Sprawca wykorzystał dosłownie chwilę nieuwagi ekspedientki, zabrał stojącą na ladzie puszkę i uciekł - relacjonowała mł. insp. Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Mężczyźni w wieku 29 i 33 lat zatrzymani

W niedzielę wieczorem łódzcy policjanci poinformowali, że "zatrzymali dwóch mężczyzn mających bezpośredni związek z kradzieżą puszki z datkami WOŚP". - Jednego ze sprawców zarejestrował monitoring sklepowy. Jak się okazało, drugi czekał przed wejściem, przytrzymując drzwi - powiedziała.

- To mężczyźni w wieku 29 i 33 lat. Obaj byli już w przeszłości notowani za konflikty z prawem. Noc spędzą w policyjnym areszcie, a jutro usłyszą najprawdopodobniej zarzuty kradzieży zuchwałej, za co może im grozić kilka lat pozbawienia wolności. Policjanci odnaleźli także porzuconą puszkę. Niestety pieniądze, które zostały wraz z nią skradzione, sprawcy zdążyli już wydać.

Łódzcy policjanci poszukują sprawcy kradzieży puszki z datkami na WOŚPMateriały z monitoringu

29. Finał WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

CZYTAJ RELACJĘ Z 29. FINAŁU WOŚP

W poprzednich 28 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia łącznie ponad miliard złotych.

WOŚP 2021 - jak można wpłacić pieniądze na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

- na ulicach u wolontariuszy - eSkarbonka - przez SMS o treści SERCE, który można wysyłać na numer 75 565 - przez aukcje/licytacje.

Autor:kb/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Materiały z monitoringu