TVN24 | WOŚP 2021

Obiad z Bodnarem, spacer z Grabowskim, trening pod okiem olimpijczyka. Ostatnie godziny licytacji

TVN24 | WOŚP 2021

Autor:
ads,
kb/kab
Źródło:
tvn24.pl
Owsiak: z takimi pieniędzmi zrealizujemy wszystkie nasze wcześniejsze pomysły
Owsiak: z takimi pieniędzmi zrealizujemy wszystkie nasze wcześniejsze pomysłyTVN24
wideo 2/21
29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Sprzątanie mieszkania od Andrzeja Chyry, zaproszenie do teatru od Małgorzaty Kożuchowskiej, wizyta na planie serialu od Magdaleny Różczki czy trening pod okiem olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego. To niektóre z aukcji, które można licytować w ramach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiamy kilka licytacji, które kończą się w najbliższych godzinach.

WOŚP 2021 - jak można wpłacić pieniądze na 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

- na ulicach u wolontariuszy - eSkarbonka - przez SMS o treści SERCE, który można wysyłać na numer 75 565 - przez aukcje/licytacje.

OGLĄDAJ WYDANIE SPECJALNE W INTERNECIE NA TVN24 GO

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają też politycy, aktorzy, sportowcy czy muzycy. Na charytatywnych aukcjach oferują swój czas lub wyjątkowe przedmioty. Przedstawiamy kilka licytacji, które kończą się w ciągu najbliższych godzin.

Obiad z Pazurą, spacer z Grabowskim, trening z Korzeniowskim

Aktor Cezary Pazura wraz z żoną Edytą zapraszają darczyńcę na "rodzinny posiłek" do swojego domu. "Gotować będzie Edyta. U nas w domu będzie super" – zachęca aktor.

Jeżeli ktoś chce sam przygotować posiłek, może to zrobić w towarzystwie Adama Bodnara. Rzecznik Praw Obywatelskich najchętniej ugotuje potrawę swojej ulubionej kuchni włoskiej. Czas spędzony w kuchni umili ciekawą rozmową, podaruje też zwycięzcy swoje publikacje z autografem.

Bałagan po gotowaniu - jak i całe mieszkanie - może posprzątać aktor Andrzej Chyra. "Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach" – zapewnia.

Po posiłku wskazany jest ruch. Na spacer po Warszawie można wybrać się w doborowym towarzystwie aktora Andrzeja Grabowskiego.

Jeśli ktoś zamiast chodzić woli pedałować lub pobiegać, może zainteresować go aukcja prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka. Oferuje on przejażdżkę rowerem lub przebieżkę po stolicy Wielkopolski i okolicach.

Dobrym sposobem na spalenie kalorii jest też basen. Pływacy mogą wylicytować trening pod okiem olimpijczyka Pawła Korzeniowskiego.

Zaproszenie na spektakl, wizyta na planie serialu, dzień w Sejmie

Nie zabrakło też aukcji kulturalnych i rozrywkowych. Dwuosobowe zaproszenie na spektakl "Matka Joanna od Aniołów" na rzecz WOŚP przekazuje Małgorzata Kożuchowska. "To jest bardzo trudny teraz czas i wszyscy musimy się wspierać i pomagać sobie nawzajem" – podsumowuje Małgorzata Kożuchowska.

Z kolei Magdalena Różczka zaprasza do wizyty na planie serialu TVN "Tajemnica zawodowa". Aktorka zapowiada cały dzień przygód filmowych, a nawet zagranie epizodu w serialu, jeśli zwycięzca aukcji poczuje w sobie taką moc. "Zapraszam gorąco" – mówi prosto z planu serialu Magdalena Różczka. Uwaga: Plan zdjęciowy trwa do 13 lutego 2021 roku.

Grażyna Torbicka przekazała na aukcję WOŚP klawiaturę Ignacego Jana Paderewskiego. Ta kopia została wykonana specjalnie na potrzeby filmu "Hiszpanka" z 2014 roku, który opowiadał o Powstaniu Wielkopolskim. - To rzecz absolutnie wyjątkowa i z największą radością ją przekazujemy, ponieważ weszliśmy w jej posiadanie na aukcji w czasie Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu – podkreśla Grażyna Torbicka, która klawiaturę przekazuje wraz z mężem.

Ostatnie godziny zostały do wylicytowania dnia w Sejmie z Małgorzatą Kidawą-Błońską. Na koniec dnia Małgorzata Kidawa-Błońska zaprasza zwycięzcę aukcji na wieczór w Teatrze Wielkim w Warszawie. - Dzielmy się dobrem, bądźmy razem, budujmy Orkiestrę, bo warto pomagać – podsumowuje wicemarszałek Sejmu.

ZOBACZ WIĘCEJ. 29. FINAŁ WIELKIEJ OREKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

29. Finał WOŚP

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod hasłem "Finał z głową" zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierane są fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

CZYTAJ RELACJĘ Z 29. FINAŁU WOŚP

W poprzednich 28 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia łącznie ponad miliard złotych.

Autor:ads, kb/kab

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości