WOŚP 2020

"Jurek Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi"

WOŚP 2020

Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS, był gościem "Wstajesz i wiesz"tvn24
wideo 2/34

Powinniśmy pamiętać o tym, że wszyscy naokoło jesteśmy odpowiedzialni za innych ludzi i powinniśmy robić wszystko, żeby innym pomagać - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Konrad Maj, psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS. Jak przekonywał, "Jurek Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi".

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku działała w 1760 sztabach w Polsce i na świecie. Kwestowało prawie 120 tysięcy wolontariuszy. Do północy w niedzielę udało się zebrać 115 362 894 złote.

Relacje z 29. Finału WOŚP można było przez cały dzień śledzić na tvn24.pl, kanałach TVN, TVN24 oraz TTV, a także na oficjalnych profilach w mediach społecznościowych.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS WOŚP 2020 W TVN24 >

Maj: powinno być więcej mówienia o dobroczynności

Psycholog społeczny z Uniwersytetu SWPS Konrad Maj mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24, że "musimy pamiętać o tym, że Wielka Orkiestra gra przez cały rok".

- Pamiętajmy też, że jest festiwal Pol'and'Rock - zauważył. Ocenił także, że "być może powinno być mówienia o dobroczynności trochę więcej na co dzień".

Maj przyznał przy tym, że finał WOŚP jest wydarzeniem "na skalę światową". - Ale jednak w światowym rankingu dobroczynności to zbyt wysoko nie stoimy, to jest niestety 113. miejsce na świecie - dodał.

Jego zdaniem "to jednak powinien być pewien impuls do jakichś zmian, do edukacji, do tego, żeby wzmacniać nasze postawy na co dzień, żebyśmy angażowali się w takie akcje nie tylko poprzez wrzucanie pieniędzy do puszek, ale też poprzez takie realne aktywne działanie, bycie wolontariuszem". - To się oczywiście dzieje, ale mimo wszystko jeszcze trochę pracy przed nami - dodał.

"Jurek Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi"

Maj przekonywał również, iż "nie powinniśmy myśleć sobie, że jesteśmy naprawdę numer jeden na świecie, bo mamy taką wspaniałą akcję". - Jurek Owsiak wszystkiego za nas nie zrobi. Powinniśmy też pamiętać o tym, że wszyscy naokoło jesteśmy odpowiedzialni za innych ludzi i powinniśmy robić wszystko, żeby innym pomagać - zaznaczył.

Gość "Wstajesz i wiesz" ocenił ponadto, że "ludzie nie widzą czasami pewnej wartości też w tym, żeby pomagać aktywnie przez organizowanie akcji dla kogoś, dla jakichś grup społecznych, jak jakichś biednych osób, bezrobotnych, samotnych i tak dalej".

Jego zdaniem Finał WOŚP "przypomina nam o wartości, jaką jest pomaganie innym osobom, że powinniśmy dawać z siebie, ile możemy". - I chyba tak jest, że Polacy do tej puszki wrzucają tak naprawdę nie tylko jakiś pieniążek, ale wrzucają też pewną deklarację, że chcą innej Polski. Takiej pozytywnej, uśmiechniętej i pomagającej - dodał psycholog z Uniwersytetu SWPS.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z KONRADEM MAJEM:

Cała rozmowa z Konradem Majem, psychologiem społecznym z Uniwersytetu SWPStvn24

Autor: akr\kwoj / Źródło: tvn24