WOŚP 2020

"To unikat. Jedyny taki zestaw na świecie"

WOŚP 2020

Wyjątkowa ceramika bolesławiecka do wylicytowania na rzecz WOŚP
Wyjątkowa ceramika bolesławiecka do wylicytowania na rzecz WOŚPtvn24
wideo 2/34

Wyjątkowy komplet ceramiki bolesławieckiej do wylicytowania na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak mówią jego twórcy to jedyna okazja do zdobycia naczyń z takim wzorem. Powstał bowiem jeden jedyny taki zestaw nawiązujący do oficjalnej grafiki finału i hasła "Wiatr w żagle".

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY.

Jedna z bolesławieckich firm produkujących charakterystyczną i znaną na całym świecie ceramikę dołączyła do grania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ozdobny zestaw naczyń składający się z ponad 40 elementów zdobi grafika "Wiatr w żagle" 28. Finału WOŚP. Będzie on wystawiony na licytację, a cały dochód z jego sprzedaży zasili orkiestrowe konto. Wyjątkowy projekt został zaakceptowany przez Jerzego Owsiaka.

Grafika jak jedna z najstarszych bolesławieckich dekoracji

Dlaczego firma zdecydowała się na taki krok? - W tym roku inspiracją do stworzenia nowego wzoru, jedynego na świecie jest grafika Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Niektóre jej elementy -kobaltowe oczka - nawiązują do najstarszej dekoracji pawiego oczka - mówi Helena Smoleńska, prezes Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego z Bolesławca.

Ceramika malowana była przez trzy osoby. Później przez 12 godzin była wypalana w piecu o temperaturze 1250 stopni Celsjusza. - To unikat. Jedyny taki zestaw na świecie - zapewnia Grzegorz Szandrowski, zastępca prezesa.

Miliard złotych przekroczony

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W poprzednich 27 edycjach fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych.

Hasło 28. Finału brzmi: "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Od 1993 roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Autor: tam / Źródło: TVN24 Wrocław

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Wrocław | M. Walczak

Pozostałe wiadomości