Poczuj rajdowe emocje. Aukcja Kajetana Kajetanowicza dla WOŚP

TVN24

Przejazd z Kajetanem Kajetanowiczem w ramach Rajdu Barbórki wylicytowano za ponad 13 tysięcy zł (wideo archiwalne)tvn24
wideo 2/37

W czwartek oficjalnie ruszą internetowe aukcje 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jako pierwsza wystartowała barbórkowa licytacja, której zwycięzca będzie miał możliwość przejazdu Kryterium Asów po ulicy Karowej w Warszawie w ramach Rajdu Barbórki. Za kierownicą usiądzie Kajetan Kajetanowicz.

TVN DISCOVERY POLSKA JEST GOSPODARZEM I PARTNEREM 28. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

To już kolejna edycja internetowych aukcji, którą rozpoczyna licytacja możliwości przejazdu u boku jednego z najwybitniejszych polskich kierowców rajdowych w ramach Rajdu Barbórki.

Będzie to niecodzienna okazja, by poczuć smak rajdowych emocji z fotela pilota. Kajetan Kajetanowicz poprowadzi kolejny raz - jako pierwszy Polak w historii - Forda Fiestę WRC w najnowszej specyfikacji technicznej.

INTERNETOWA AUKCJA: Przejazd Kryterium Asów po Karowej z Kajetanem Kajetanowiczem

Przejazd odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 grudnia, między godziną 17 a 20, w czasie trwania odcinka specjalnego i pokazowego Kryterium Asów na ulicy Karowej.

Przejazdy innych zawodników zwycięzca aukcji będzie mógł obserwować z trybuny VIP.

Licytacja kończy się 6 grudnia o godzinie 12.30. W czwartek przed godziną 18 licznik wskazywał ponad 20 tysięcy złotych.

W ubiegłym roku przejazd z Kajetanowiczem wylicytowany został za 13,3 tysiąca złotych.

Jerzy Owsiak o licytacji przejazdu z Kajetanem Kajetanowiczem
tvn24

Ponad miliard złotych od WOŚP

Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna. W ciągu 27 Finałów Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy fundacja zebrała i przeznaczyła na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia ponad miliard złotych. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 12 stycznia. Orkiestra zagra pod hasłem "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej". Zebrane środki zostaną przeznaczone "na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji".

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja pozarządowa ciesząca się - według badań przygotowanych przez firmę IQS i Centrum Badania Opinii Społecznej CBOS - największym zaufaniem społecznym w Polsce. Powstała w 1993 roku. Od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zgromadzone w ten sposób środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze - przede wszystkim szpitalom dziecięcym w Polsce - najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Autor: tmw//now / Źródło: tvn24.pl