"Metr sześćdziesiąt chłodnej elegancji". Włoski premier w końcu pokazał się z partnerką

TVN24

tvn24Olivia Paladino i Giuseppe Conte

"Po mamie, dla której stracił głowę Marlon Brando, odziedziczyła urodę. Ona musi zadowolić się (tak się mówi) Giuseppe Contem" - pisze włoska "La Repubblica" o partnerce premiera kraju. Wizyta Contego i Olivii Paladino na imprezie charytatywnej w Neapolu wywołała niemałe poruszenie w mediach. Dziennikarze chcą dostarczyć Włochom jak najwięcej informacji na temat kobiety, którą ostatnio oficjalnie widziano, kiedy w 2018 roku startował rząd.

Impreza charytatywna w neapolitańskim teatrze San Carlo odbyła się w poniedziałek. Conte wystąpił w eleganckim granacie, Paladino - w gustownej, połyskującej czerni.

"Po mamie Ewie Aulin, atrakcyjnej szwedzkiej aktorce, dla której w latach sześćdziesiątych stracił głowę Marlon Brando, odziedziczyła urodę. Ona, Olivia Paladino, metr sześćdziesiąt chłodnej elegancji musi zadowolić się (tak się mówi) Giuseppe Contem" - pisze dziennik "La Repubblica".

"Powściągliwa, ale rezolutna"

Jak podają włoskie media, 39-letnia Paladino jest o 15 lat młodsza od swojego partnera. Każde z nich ma 11-letnie dziecko z poprzedniego związku. Ojciec Olivii, Cesare Paladino, jest właścicielem rzymskiego luksusowego hotelu Plaza, oddalonego o krok od Piazza di Spagna. Obie jego córki zajmują się wspólnie rodzinnym biznesem.

"Kto zna Olivię, opisuje ją jako powściągliwą, ale rezolutną. Zawsze aktywnie bierze udział w wydarzeniach ulepszających jej Rzym. Nigdy nie brakuje jej na spotkaniach przedstawicieli stołecznych przedsiębiorców, jest gotowa bronić dobrych obyczajów miejskich" - czytamy w "Repubblice".

Przez ostatnie półtora roku Włosi mogli zobaczyć Paladino tylko dzięki kilku zdjęciom zrobionym ukradkiem przez paparazzich, na przykład na plaży, gdzie spędzała wakacje z córeczką Evą (imię po babci). Od momentu, w którym Conte został premierem, nie pojawiła się na żadnej oficjalnej uroczystości - i właśnie dlatego ich obecność w teatrze w Neapolu uznano za towarzyską sensację.

"Olivia Paladino, pierwsze wyjście first lady z Contem (po 556 dniach)" - brzmi tytuł czołowego włoskiego dziennika "Corriere della Sera".

Galę dobroczynną zorganizowano na rzecz szpitali pediatrycznych w całych Włoszech. Premiera i jego partnerkę powitali oficjalnie przewodniczący władz regionu Kampania Vincenzo De Luca i burmistrz Neapolu Luigi de Magistris.

Autor: ww/adso / Źródło: La Repubblica, PAP