Macron i Putin porozmawiają po finale mundialu. Rozmowa "o wynikach szczytu NATO"

TVN24

Aktualizacja:

Władimir Putin spotka się w niedzielę w Moskwie z Emmanuelem Macronem - poinformował Kreml. Francuski prezydent będzie przebywał w stolicy Rosji z okazji finału piłkarskich mistrzostw świata z udziałem reprezentacji jego kraju.

Jak poinformował doradca prezydenta Rosji Jurij Uszakow, Putin tego dnia wieczorem przyjmie także prezydent Chorwacji, drugiego kraju finalisty MŚ - Kolindę Grabar-Kitarovic.

Według Pałacu Elizejskiego spotkanie Macrona z Putinem uzgodnione zostało podczas ich rozmowy telefonicznej, która odbyła się we wtorek wieczorem po półfinale MŚ, w którym Francja pokonała Belgię. Mecz odbył się w Sankt Petersburgu, a Macron był także na nim obecny.

- Prezydent Francji chciałby porozmawiać z Władimirem Putinem o wynikach szczytu NATO - wyjaśnił Uszakow. Dodał, że rosyjski prezydent ze swojej strony chciałby poruszyć temat jego spotkania z Donaldem Trumpem, które w poniedziałek odbędzie się w Helsinkach.

Przed rozpoczęciem niedzielnego finału MŚ Władimir Putin ma w planach spotkania z emirem Kataru Tamimem ibn Hamadem Al Sanim, premierem Węgier Viktorem Orbanem, prezydentem FIFA Giannim Infantino oraz prezydentem MKOl Thomasem Bachem.

Dzień wcześniej rosyjski przywódca odbędzie spotkania z palestyńskim przywódcą Mahmudem Abbasem, prezydentem Mołdawii Igorem Dodonem, prezydentem Gabonu Alim Bongo Ondimbą oraz z prezydentem Sudanu Omarem al-Baszirem.

W niedzielnym finale MŚ Francja zagra z Chorwacją. W sobotę w meczu o trzecie miejsce zmierzą się w St. Petersburgu Belgia z Anglią.

Autor: mm\mtom / Źródło: PAP