Szczątki kilkuletniej dziewczynki znalezione w walizce. Została zamordowana

TVN24

South Australia PoliceW walizce, oprócz kości dziecka, były liczne ubranka

Kości najprawdopodobniej dziewczynki w wieku 2-4 lat oraz jej ubrania zostały znalezione w wypłowiałej walizce porzuconej przy drodze w Australii Południowej. Jak ustaliła policja stanowa, dziecko mogło zostać zamordowane nawet 8 lat temu.

- O ile dotychczasowe rezultaty sekcji zwłok nie pozwalają jeszcze na ustalenie płci dziecka ponad wszelką wątpliwość, to jesteśmy przekonani, że są to szczątki jasnowłosej dziewczynki, która miała 90-95 cm wzrostu - powiedział na piątkowej konferencji prasowej superintendent Des Bray z policji Australii Południowej.

Zamordowana i włożona do walizki

Makabrycznego znaleziska dokonał 15 lipca motocyklista niedaleko miasta Wynarka, w krzakach przy autostradzie Karunda w Australii Południowej. Szczątki dziecka i dziewczęce ubranka, w tym sukienki, znajdowały się w starej walizce, która kiedyś była czarna, ale z czasem wyszarzała.

- Uważamy, że śmierć dziecka dziecka nastąpiła w innym miejscu, po czym zwłoki zostały umieszczone w walizce, a potem walizka została pozostawiona koło Wynarki - mówił Bray.

- Z przyczyn, których nie wyjawię, jesteśmy pewni, że dziecko zostało zamordowane, i apelujemy do wszystkich mających informacje, które mogłyby nam pomóc, o kontakt - dodał.

Szukają białego mężczyzny

Policja poprosiła również o kontakt osoby, które wiedzą cokolwiek o białym mężczyźnie w wieku około 60 lat, który był widziany z czarną walizką sześć-osiem tygodni temu, w okolicy, gdzie później znaleziono szczątki dziecka. Był "przeciętnej" wysokości, drobnej budowy ciała, ogolony i modnie ubrany.

Jak przekazał superintendent Bray, walizkę zauważono przy autostradzie Karunda już w połowie marca, po zakończeniu prac drogowych w tamtym miejscu. Funkcjonariusze szukają osób, które wówczas widziały lub ewentualnie sprawdzały walizkę.

Nieznany jest rok śmierci dziecka. Jak przekazała policja, mogła ona nastąpić nawet osiem lat temu.

- Dotychczas zbadaliśmy tożsamość 24 dzieci, które mogły paść ofiarą tej zbrodni, ale wszystkie przypadki zostały z czasem wyeliminowane przez śledczych - powiedział Bray.

Autor: fil//rzw / Źródło: tvn24.pl, guardian.co.uk