Show Assange'a w kremlowskiej telewizji

TVN24

Aktualizacja:
tvn 24Julian Assange będzie miał własne show w telewizji Russia Today

Nowy talk-show założyciela demaskatorskiego portalu internetowego Wikileaks Juliana Assange'a będzie nadawany przez kremlowską anglojęzyczną stację telewizyjną Russia Today (RT) - poinformowała agencja Associated Press, powołując się na RT.

Wikileaks powiadomił w poniedziałek, że program Assange'a będzie emitowany od marca, lecz nie było mowy o tym, kto go będzie nadawał i jak będzie przygotowywany.

Telewizja RT podała w środę, że to ona będzie nadawać talk-show - serię wywiadów Assange'a z, jak to określiła, "czołowymi graczami politycznymi, myślicielami i rewolucjonistami - osobami, które, w mniemaniu autora, będą kształtować świat jutra".

Assange nagrywa programy z aresztu

Nazwisk gości Assange'a na razie nie ujawniono.

Z komunikatu RT wynika, że Assange nagrywa programy z miejsca aresztu domowego w Wielkiej Brytanii. Obecnie próbuje zapobiec wydaniu go władzom Szwecji, gdzie ma być przesłuchiwany w związku z zarzutami przestępstw seksualnych: gwałtu na jednej kobiecie oraz molestowania i przymuszania drugiej do stosunku płciowego. USA rozważają postawienie zarzutów Assange'owi w związku z największym w historii kraju przeciekiem poufnych dokumentów do internetu za sprawą Wikileaks.

Według AP, nadająca od roku 2005 stacja RT utrzymuje, że dociera do ponad 430 mln ludzi. Russia Today nadaje przez całą dobę.

Źródło: PAP