Dwa dni do wyborów w Rosji. Komisja wyborcza: przewodnicząca została zaatakowana

TVN24


Przewodnicząca Centralnej Komisji Wyborczej Rosji Ełła Pamfiłowa została zaatakowana. Napastnik w masce dostał się do jej domu i kilkakrotnie raził ją paralizatorem. Do ataku doszło przed niedzielnymi wyborami różnego szczebla w wielu regionach Rosji.

"Napastnik w masce dostał się przez okno na taras domu, kilkakrotnie raził właścicielkę paralizatorem, po czym uciekł" – podała Centralna Komisja Wyborcza w piątkowym komunikacie.

Do wydarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek około godz. 1.30 (00.30 czasu polskiego) w okręgu miejskim Istra w obwodzie moskiewskim.

Rosyjskie MSW podało, że wszczęto śledztwo w tej sprawie z artykułu dotyczącego rozboju. Sprawcy grozi od 7 do 12 lat pozbawienia wolności.

Uczestniczy w konferencji

Przedstawiciel CKW powiedział agencji Interfax, że Pamfiłowa nie ucierpiała w ataku i uczestniczy obecnie w międzynarodowej konferencji w Moskwie.

Do incydentu doszło na dwa dni przed wyborami różnego szczebla w wielu regionach Rosji.

8 września odbędą się między innymi wybory 19 szefów regionów Federacji Rosyjskiej, wybory do 13 regionalnych parlamentów i wybory do Moskiewskiej Rady Miejskiej. Niedopuszczenie wielu kandydatów niezależnych do wyborów w stolicy było przyczyną głośnych akcji protestu w lipcu i sierpniu.

Autor: tas/adso / Źródło: PAP