Media: Trump chce, by były komandos zajął się Indianami i ochroną środowiska

TVN24

Gage Skidmore/Flickr (CC BY-SA 2.0)Trump dużą część swojej ekipy opiera na byłych wojskowych (materiał "Faktów z zagranicy")

Ryan Zinke, były dowódca elitarnej amerykańskiej jednostki komandosów Navy SEALs, otrzymał od prezydenta elekta Donalda Trumpa ofertę objęcia w nowej administracji urzędu sekretarza ds. wewnętrznych - poinformowały we wtorek amerykańskie media.

Nie wiadomo jeszcze, czy Zinke przyjął ofertę Donalda Trumpa. Wiadomo natomiast, że obaj spotkali się w poniedziałek w wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku.

Były dowódca Navy SEALs

55-letni Ryan Zinke jest republikańskim kongresmenem z Montany i emerytowanym wojskowym. Był on m.in. dowódcą elitarnej jednostki komandosów Navy SEALs, dwukrotnie odznaczonym za misje bojowe w Iraku.

Departament Spraw Wewnętrznych jest resortem w rządzie USA odpowiadającym za ochronę przyrody i zarządzanie zasobami naturalnymi. Zajmuje się również sprawami rdzennych Amerykanów. Departament ten nie jest odpowiednikiem ministerstwa spraw wewnętrznych, odpowiadającego w innych państwach za sprawy bezpieczeństwa wewnętrznego. W USA Zjednoczonych zajmuje się tym Departament Bezpieczeństwa Narodowego.

Autor: adso / Źródło: PAP