Żegnamy kolejne osiem ofiar smoleńskiej katastrofy

TVN24

Aktualizacja:

W niedzielę pożegnamy kolejne osiem osób, które 10 kwietnia zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Pochowani zostaną parlamentarzyści: posłanka Grażyna Gęsicka (PiS), poseł Wiesław Woda (PSL), senator Stanisław Zając (PiS); Dowódca Wojsk Specjalnych RP - gen. Włodzimierz Potasiński oraz czterech członków załogi samolotu Tu-154.

Grażyna Gęsicka, posłanka PiS, zostanie pochowana w niedzielę 25 kwietnia w Warszawie. O godz. 14 msza św. w Kaplicy Domu Pogrzebowego na Wojskowych Powązkach. Po mszy św. pogrzeb na Wojskowych Powązkach.

Gen. Włodzimierz Potasiński, Dowódca Wojsk Specjalnych RP, zostanie pochowany w niedzielę 25 kwietnia w Krakowie. Msza św. o godz. 14 w kościele św. Agnieszki przy ul. Dietla; po nabożeństwie pogrzeb na Cmentarzu Rakowickim.

Wiesław Woda, poseł PSL, zostanie pochowany w niedzielę 25 kwietnia w Krakowie. Msza św. o godz. 15 w Bazylice Mariackiej; po mszy pogrzeb na Cmentarzu Rakowickim.

Stanisław Zając, senator PiS, zostanie pochowany w niedzielę, 25 kwietnia, w Jaśle. O godz. 14 - msza święta w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, ul. Cmentarna. Po mszy - pogrzeb na Nowym Cmentarzu Komunalnym w Jaśle, ul. Mickiewicza.

Pożegnanie załogi

Robert Grzywna, drugi pilot, zostanie pochowany w niedzielę, 25 kwietnia, w Warszawie. O godz. 15.00 - msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa. Po mszy pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Natalia Januszko, stewardessa, zostanie pochowana w niedzielę, 25 kwietnia, w Warszawie. O godz. 15.00 - msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa. Po mszy pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Barbara Maciejczyk, stewardessa, zostanie pochowana w niedzielę, 25 kwietnia, w Warszawie. O godz. 15.00 - msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa. Po mszy pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Andrzej Michalak, technik pokładowy, zostanie pochowany w niedzielę, 25 kwietnia, w Warszawie. O godz. 15.00 - msza św. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, ul. Długa. Po mszy pogrzeb na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Źródło: PAP, tvn24.pl