"Wszyscy chcemy, by Nowoczesna zaczęła zyskiwać w sondażach"

TVN24

Lubnauer: dziękuję Petru za stworzenie Nowoczesnejtvn24
wideo 2/13

Musimy uruchomić nasz potencjał i sprawić, aby Nowoczesna stała się najpierw wiodącą siłą opozycyjną, a potem sięgnąć po pierwsze miejsce - mówiła w sobotę Katarzyna Lubnauer. Nowa przewodnicząca Nowoczesnej wystąpiła na koniec konwencji wyborczej, na której pokonała Ryszarda Petru.

Katarzyna Lubnauer, dotychczasowa szefowa klubu parlamentarnego partii, zdobyła 149 głosów delegatów, Ryszard Petru - 140.

- To była zdrowa i demokratyczna rywalizacja, mądra debata. Dziękuję Ryszardowi Petru za stworzenie Nowoczesnej i deklarację dalszej współpracy - rozpoczęła swe wystąpienie - dwie godziny po wyborze na szefową partii - Katarzyna Lubnauer. Petru nie było w tym czasie widać wśród zgromadzonych na sali.

"Nowoczesna to projekt, który jest Polakom potrzebny"
tvn24

"Wyzwań jest wiele, a czasu mało"

- Nowoczesna to nasz wspólny projekt. Mamy nowe otwarcie i musimy je wykorzystać, aby wzmocnić Nowoczesną - powiedziała dodając, że od jutra zabiera się do ciężkiej pracy.

- Nowoczesna to wielki, wyjątkowy projekt, który jest Polsce, Polkom i Polakom potrzebny - mówiła.

- Tylko od nas zależy, jaka będzie Polska, jaki będzie nasz kraj - powiedziała Lubnauer. - Chciałabym Polski wolnej, dobrze zorganizowanej, promującej aktywność, Polski z której wszyscy możemy być dumni - stwierdziła.

Przewodnicząca Nowoczesnej oceniła, że "żadna inna partia nie jest tak jednoznacznie prorynkowa i nie broni wartości obywatelskich tak zdecydowanie jak my". - Musimy stać się liderem modernistycznych zmian - wezwała.

Katarzyna Lubnauer podkreśliła zarazem, że "wyzwań jest wiele, a czasu mało". - Rok do wyborów samorządowych minie szybko, dwa lata do parlamentarnych również - oceniła.

- Wszyscy chcemy, aby Nowoczesna jak najszybciej zaczęła zyskiwać w sondażach, a chcieć to móc - stwierdziła. - Musimy uruchomić nasz potencjał i sprawić, aby Nowoczesna stała się najpierw wiodącą siłą opozycyjną, a potem sięgnąć po pierwsze miejsce - powiedziała.

"Wszyscy chcemy, by Nowoczesna zaczęła zyskiwać w sondażach"
tvn24

Rozmowy opozycyjne

Lubnauer powtórzyła, że "Nowoczesna powinna stać się ikoną aktywnej klasy średniej, ciężko pracujących Polaków". - Musimy odzyskać dla Nowoczesnej poparcie wśród większej liczby przedsiębiorczych Polaków - zapowiedziała.

- Podział widzę tak: Polska aktywna, Polska mądrej zmiany - kontra Polska populistów i Misiewiczów - stwierdziła.

Szefowa Nowoczesnej zapowiedziała, że będzie "kontynuować i rozwijać rozmowy o przyszłości opozycji, która musi wygrać wszystkie zbliżające się wybory". - Ale Nowoczesna zachowa w niej swoją tożsamość - zapewniła.

- Najtrwalsze porozumienia to te, które są zbudowane na zasadzie wzajemnej korzyści wszystkich stron - dodała, co można było zrozumieć jako nawiązanie do porozumienia z Platformą Obywatelską na temat wystawienia wspólnego kandydata w wyborach prezydenta Warszawy.

- Skuteczna obrona polskiej demokracji jest najpilniejszym wyzwaniem chwili. I tego nie odpuścimy - zakończyła Lubnauer swoje wystąpienie i zaprosiła na scenę wszystkie posłanki i posłów Nowoczesnej. Ryszarda Petru nadal wśród nich nie było.

Całe wystąpienie Katarzyny Lubnauer na konwencji Nowoczesnej
tvn24

Autor: mm//rzw / Źródło: tvn24