Flagi przepasane kirem. Burmistrz i wojewoda apelują o nieorganizowanie imprez

TVN24

Burmistrz Szczyrku: wszyscy jesteśmy w szoku, niedowierzamytvn24
wideo 2/3

Aby uczcić pamięć ofiar środowej katastrofy w Szczyrku, gdzie w wyniku wybuchu gazu zginęło osiem osób, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek zaapelował, by 6 grudnia nie organizować hucznych imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa.

Wojewoda wezwał mieszkańców do godnego uczczenia pamięci tragiczne zmarłych. Wszystkim organom administracji rządowej działającym w województwie śląskim wojewoda polecił opuścić w piątek flagi państwowe do połowy masztu.

Jarosław Wieczorek zaapelował również, by nie organizować hucznych imprez z okazji przypadających 6 grudnia Mikołajek.

Wcześniej w czwartek o wywieszenie przepasanych kirem flag państwowych, a także o powstrzymanie się do niedzieli od organizacji imprez o charakterze kulturalnym, rozrywkowym czy rekreacyjnym zaapelował do mieszkańców Szczyrku burmistrz tego miasta Antoni Byrdy.

W ślad za apelem burmistrza na domach między innymi przy głównej szczyrkowskiej ulicy - Salmopolskiej -wczesnym popołudniem pojawiły się już pierwsze państwowe flagi z czarnymi wstążkami.

Wybuch gazu w Szczyrku

W środę po południu w Szczyrku doszło do wybuchu gazu i zawalenia trzykondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Zginęło osiem osób, w tym czworo dzieci.

CZYTAJ WIĘCEJ O KATASTROFIE W SZCZYRKU >

Autor: ads//now / Źródło: PAP