Protesty związkowców popiera większość Polaków. Sondaż dla "Faktów" TVN

TVN24

Prostesty związkowców popiera ponad połowa społeczeństwa

W środę związkowcy zjadą do Warszawy. Będą protestować przeciwko polityce rządu. Okazuje się, że mają duże poparcie społeczne. Z najnowszego sondażu MillwardBrown dla "Faktów" TVN wynika, że protesty w stolicy popiera aż 59 proc. ankietowanych.

Na ten wynik składają się głosy tych, którzy "raczej" popierają (31 proc.) oraz "zdecydowanie" popierają protesty (28 proc.).

Przeciwko protestom opowiedziało się 31 proc. ankietowanych (raczej przeciw 18 proc., zdecydowanie przeciw 13 proc.). 10 proc. respondentów nie wiedziało jak ocenić działania związkowców.

Dni protestu

W środę rozpoczną się w stolicy czterodniowe Ogólnopolskie Dni Protestu przeciwko polityce rządu pod hasłem "Dość lekceważenia społeczeństwa".

Organizatorzy zakładają, że w manifestacjach w środę weźmie udział łącznie 20 tys. osób. W sobotę ma ich być nawet 100 tys. Protest organizują wspólnie trzy centrale związkowe: Forum Związków Zawodowych, NSZZ "Solidarność" i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

Sondaż został przeprowadzony 10 września przez MillwardBrown dla "Faktów" TVN, na reprezentatywnej grupie dorosłych obywateli.

Autor: mn//gak / Źródło: "Fakty" TVN, tvn24.pl