Dwie hale w płomieniach. Strażacy "w ciężkich warunkach walczą z ogniem"

TVN24

W Buszewie zapaliły się haletvn24
wideo 2/2

Ponad 30 zastępów straży pożarnej gasiło pożar dwóch hal w zakładzie produkcyjnym w Buszewie w województwie wielkopolskim. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

Jak poinformował w niedzielę w programie "Dzień po dniu" w TVN24 Miłosz Nowak, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach, pożar ogarnął halę magazynową i halę recyklingu o łącznej powierzchni około 3,2 tysiąca metrów kwadratowych. Przekazał, że nie ma zagrożenia dla okolicznych zabudowań i instalacji.

- O godzinie 20.36 dyżurny przyjął informację o palącej się hali w Buszewie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano halę częściowo objętą ogniem - relacjonował.

Pożar dwóch hal w zakładzie produkcyjnym w Buszewie (woj. wielkopolskie)
Google Maps

"Bez ewakuacji"

Do walki z ogniem wysłano jednostki straży pożarnej z okolicznych powiatów. - Na miejscu zdarzenia pracuje około 30 zastępów i około 156 strażaków. Objęli pożar na tyle bezpiecznie, że ewakuacja nie jest planowana - dodał Miłosz Nowak.

Nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał w pożarze. - Na chwilę obecną nie posiadamy informacji o osobach rannych lub poszkodowanych. Będziemy informować na bieżąco - powiedział rzecznik.

- Akcja szacowana jest na pewno na kilkadziesiąt godzin. W fazie późniejszej będziemy mogli ocenić straty - zakończył.

Pożar hali firmy recyklinowej
tvn24

Autor: lukl//now / Źródło: tvn24.pl