Najpierw maluch, teraz syrenka. Hanks chce pomóc polskiemu szpitalowi

TVN24

Tom Hanks poszukuje syrenki do wyremontowania Youtube (Monika Jaskólska)
wideo 2/4

Tom Hanks ogłosił w internecie, że chce pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej i poszukuje syrenki produkowanej w latach 1972 do 1983 przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych w tym mieście. Jego polscy przyjaciele mieliby ją wyremontować, a on potem wystawić na licytację i sprzedać na rzecz szpitala.

- Nie wypada nie pomagać - mówi Tom Hanks na filmiku zamieszczonym na Youtubie przez Monikę Jaskólską, pomysłodawczynię akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa". W zeszłym roku Polka zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród mieszańców miasta na prezent urodzinowy dla aktora - fiata 126 p. Hanks odebrał kluczyki do malucha po drugiej stronie Atlantyku, w Los Angeles.

Ocalić dzieci i zabytkowy samochód

Teraz Hanks z pomocą polskiej fanki zamierza się odwdzięczyć.

- Chciałbym pomóc szpitalowi pediatrycznemu w Bielsku-Białej. Pomogę więc wystawić kolejny samochód na aukcję! Będzie to zabytkowa syrena - oznajmił na nagraniu.

"Pomóżcie, Tom Hanks szuka syreny w Polsce" - napisała pod filmem pani Monika. Aktor zapowiedział, że auto zostanie wyremontowane przez jego przyjaciół z Polski.

- Ważna w tym wszystkim jest pomoc dla szpitala, wsparcie dla dzieci, ale oczywiście również możliwość ocalenia kolejnego zabytkowego samochodu - mówi Hanks.

Na koniec życzy Polakom wesołych świąt.

Autor: momo//plw / Źródło: tvn24.pl