"Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą, zrobimy wszystko, żeby wygrała wybory prezydenckie"

TVN24

Grzegorz Schetyna po zakończeniu sobotnich obrad Konwencji Krajowej POtvn24
wideo 2/7

Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą Kidawa-Błońską, wszyscy ją wspieramy. Zrobimy wszystko, żeby wygrała przyszłoroczne wybory prezydenckie - powiedział po zakończeniu sobotnich obrad Konwencji Krajowej PO, lider tej partii Grzegorz Schetyna. - Nie ma takich polityków, którzy mogliby zrobić to lepiej niż Małgorzata Kidawa-Błońska - dodał.

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska wygrała prawybory prezydenckie w PO i to ona będzie kandydatką ugrupowania na prezydenta. Głosowało na nią 345 delegatów sobotniej konwencji. Jej kontrkandydata, prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, poparło 125 działaczy Platformy.

PLATFORMA WYŁONIŁA KANDYDATA NA PREZYDENTA. CZYTAJ WIĘCEJ >

"Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą, wszyscy ją wspieramy"

Lider PO Grzegorz Schetyna zadeklarował wsparcie dla kandydatki na prezydenta. - Wszyscy jesteśmy z Małgorzatą, wszyscy ją wspieramy, zrobimy wszystko, żeby wygrała wybory prezydenckie w maju - powiedział Schetyna dziennikarzom.

Wyraził też nadzieję, że Kidawa-Błońska zostanie w pierwszej turze wyborów kandydatką na prezydenta całej Koalicji Obywatelskiej (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni), a w drugiej - całej opozycji.

- Nie ma takich polityków, którzy mogliby zrobić to lepiej niż Małgorzata Kidawa-Błońska - podkreślił szef Platformy.

Na kogo Schetyna oddał swój głos?

Lider PO nie chciał zdradzić na kogo oddał w sobotę swój głos. - Na Platformę Obywatelską - powiedział, zapytany o sobotnie głosowanie.

Autor: kb//plw / Źródło: PAP