Dostał mandat za brak oświetlenia, dzień później został potrącony

TVN24

Do wypadku doszło w gminie Łukówpolicja lubelska
wideo 2/2

Kierowca citroena potrącił w czwartek 57-letniego rowerzystę, który jechał bez wymaganego oświetlenia. Mężczyzna z gminy Łuków w województwie lubelskim trafił do szpitala. Jak się okazało, dzień wcześniej dostał mandat za jazdę bez świateł.

Do wypadku doszło w czwartek rano na drodze wojewódzkiej nr 807 w gminie Łuków w województwie lubelskim. 22-letni kierujący citroenem potrącił 57-letniego rowerzystę na trasie Józefów – Czerśl.

Lubelska policja poinformowała, że mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała. Trafił do szpitala.

Kierowca citroena miał relacjonować, że w ostatniej chwili zauważył przed samochodem "nieoświetlonego" rowerzystę. Policjanci stwierdzili, że 57-latek nie miał świateł w rowerze.

Dzień wcześniej dostał mandat

Jak się okazało, dzień wcześniej późnym wieczorem mężczyzna jechał tym samym rowerem przez jedną z miejscowości gminy Stoczek Łukowski. Za jazdę bez wymaganego oświetlenia został ukarany mandatem.

Lubelska policja poinformowała w komunikacie, że funkcjonariusze odwieźli wówczas mężczyznę do miejsca, gdzie zamierzał się udać i zobowiązali do zamontowania w rowerze świateł. Mężczyzna miał zapewniać, że przed ponowną jazdą rowerem zamontuje prawidłowe oświetlenie.

Autor: js/adso / Źródło: tvn24.pl