Czołowe zderzenie na Warmii. Zginął 63-letni mężczyzna

TVN24

Tragiczny wypadek dwóch samochodów w miejscowości Pakoszetvn24
wideo 2/4

63-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego zginął w czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych w pobliżu miejscowości Pakosze (województwo warmińsko-mazurskie). Ranne zostały trzy inne osoby, przetransportowano je do szpitali w Bartoszycach i Olsztynie.

W poniedziałek 25 listopada około godziny 15.40 braniewskie służby otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej, w pobliżu miejscowości Pakosze.

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że doszło do czołowego zderzenia. Aby wydobyć uwięzionych w pojazdach kierowców, strażacy musieli wykorzystać sprzęt hydrauliczny – poinformował mł. bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy straży pożarnej w Braniewie.

Jedna osoba zginęła, trzy ranne

Dwoma samochodami osobowymi podróżowały łącznie cztery osoby. Kierowcy i pasażerowie zostali przewiezieni do szpitali w Bartoszycach i Olsztynie. Jak poinformowała policja, jeden z poszkodowanych, 63-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, zmarł w szpitalu.

Na miejscu wypadku pracowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Braniewa, Długoboru, Pieniężna i Płoskini, a także pięć zespołów ratownictwa medycznego.

W czasie prowadzenia działań ratowniczych droga powiatowa była zablokowana.

Czołowe zderzenie dwóch pojazdów w miejscowości Pakosze
tvn24

Autor: asty / Źródło: tvn24