Zatrzymany podczas egzaminu na prawo jazdy. "Pił alkohol, ale dzień wcześniej”

TVN24

Badanie alkomatem wykazało 0,4 promila alkoholu Policja Podlaska
wideo 2/3

Mężczyzna próbował zdać egzamin na kategorię C, bo chciał prowadzić samochody ciężarowe. W trakcie jazdy po mieście egzaminatorka wyczuła od niego woń alkoholu. Po chwili pojawili się policjanci z podlaskiej grupy Speed. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,4 promila w organizmie - podaje policja.

Egzaminatorka wyczuła alkohol, kiedy 42-letni mężczyzna wyjechał ciężarowym samochodem egzaminacyjnym na ulice Białegostoku.Kobieta - według policji - poprosiła kierowcę, aby zjechał do zatoki na jednej z ulic. Nie zdradziła mu, czym jest to podyktowane. Wcześniej zauważyła jednak stojących tam policjantów z grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku."Pił dzień wcześniej"

- Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 42-latek miał prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że owszem pił alkohol, ale dzień wcześniej - poinformował nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, mężczyzna odpowie za wykroczenie.

Autor: nina/ks/kwoj / Źródło: TVN24 Białystok