Pół willi na Żoliborzu na sprzedaż. Obok mieszka Jarosław Kaczyński

Autor:
dg,
katke/
tam
Źródło:
tvnwarszawa.pl, fakt.pl
Pół willi na Żoliborzu na sprzedaż. Obok mieszka Jarosław Kaczyński
Pół willi na Żoliborzu na sprzedaż. Obok mieszka Jarosław KaczyńskiTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl
wideo 2/4
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl Połowa willi, w której mieszka Jarosław Kaczyński na sprzedaż

Połowa willi na warszawskim Żoliborzu wystawiona na sprzedaż. Obok mieszka prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Na balustradzie balkonu pojawił się baner z napisem "Sprzedam". Podano też numer telefonu.

Kilka dni temu w sieci pojawiła się informacja o możliwości kupna połowy domu-bliźniaka, w którym na co dzień mieszka prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W mediach społecznościowych lotem błyskawicy rozeszło się zdjęcie żółtego banera z napisem "Sprzedam" i numerem telefonu, który zawisł na balustradzie balkonu.

W piątek na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl. - Niewielkich rozmiarów baner wisi na budynku przy ulicy Mickiewicza. To budynek bezpośrednio przylegający do domu Jarosława Kaczyńskiego. Ogłoszenie jest widoczne od strony chodnika łączącego ulicę Mickiewicza z ulicą Solskiego - opisał reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Zadzwoniliśmy pod numer widniejący na banerze. Nikt nie odebrał. Na wiadomość z pytaniami o to, czy ogłoszenie jest aktualne i cenę nieruchomości również nikt nie odpowiedział.

Jedno z najbardziej strzeżonych miejsc w Polsce

Od kilku lat chodnik przed domem Jarosława Kaczyńskiego to miejsce antyrządowych protestów. Te nasiliły się szczególnie po decyzji Trybunału Konstytucyjnego po przewodnictwem Julii Przyłębskiej. Na mocy jego orzeczenia z ustawy wykreślono przepis zezwalający na terminację ciąży w sytuacji ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu bądź nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

Czytaj też: Kobiety z parasolkami przed domem Jarosława Kaczyńskiego

Protesty spowodowały, że posesja stała się jednym z najbardziej strzeżonych miejsc w Polsce. W czerwcu 2020 roku (czyli jeszcze przed wyrokiem TK) reporterzy tvn24.pl ujawnili, że okolic domu pilnują policjanci - wówczas w ciągu doby zaangażowanych było nawet kilkunastu funkcjonariuszy. Natomiast wiosną 2021 roku, wspólnie z dziennikarzami magazynu "Czarno na białym", reporterzy przez miesiąc obserwowali ich działania. Ustalili, że w ciągu doby okolicy skrzyżowania Mickiewicza i Potockiej strzeże co najmniej 40 policjantów, zarówno umundurowanych i "tajniaków" w nieoznakowanych radiowozach.

Nie każdy może zostać sąsiadem prezesa Kaczyńskiego

Jak zauważa w rozmowie z "Faktem" Marcin Samsel, ekspert ds. bezpieczeństwa i infrastruktury, nie każdy może zostać sąsiadem prezesa PiS.

- Jeżeli obok prezesa Kaczyńskiego wprowadzi się nowy sąsiad, służby na pewno nie przejdą wobec niego obojętnie. Taki właściciel lokalu zostanie dokładnie sprawdzony. Przede wszystkim będą ustalać, kim jest i jakie ma intencje. Będą też zastanawiać się nad dalszym zabezpieczeniem tej części budynku przed kwestiami inwigilacji prezesa Kaczyńskiego - mówił w rozmowie z dziennikiem Samsel. - Jest szereg procedur, które stosuje się w takiej sytuacji. Będą też sprawdzać, czy osoba, która widnieje jako kupujący, naprawdę będzie kupującym, a nie tylko podstawionym przez kogoś figurantem. Urząd skarbowy może nawet sprawdzić legalność pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na zakup tego domu - dodał.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:dg, katke/ tam

Źródło: tvnwarszawa.pl, fakt.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości