Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Podejrzany o podpalenie kobiety usłyszał zarzuty

Warszawa | Wola

Autor:
kz/ec
Źródło:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockZarzuty dla podejrzanego o podpalenie kobiety

Mężczyzna, który podpalił kobietę na Woli, usłyszał już zarzuty. Prokuratura wnioskuje o areszt.

- We wtorek prokurator przedstawił 47-letniemu Piotrowi B. zarzut spowodowania u pokrzywdzonej ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez oblanie jej łatwopalną substancją i podpalenie - poinformował tvnwarszawa.pl Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

- Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanym, prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - dodał.

"Podpalił kobietę i wyszedł"

Do podpalenia kobiety doszło w sobotę po południu na ulicy Syreny. - Mężczyzna najpierw oblał kobietę substancją łatwopalną, podpalił i wyszedł - mówił Jarosław Florczak z Komendy Stołecznej Policji. Poszkodowana trafiła do szpitala.

Poszukiwania podejrzanego zakończyły się dopiero następnego dnia. Informację o jego zatrzymaniu policja podała w niedzielę około godziny 15.

Informowaliśmy też o niedzielnym pożarze na Woli:

Pożar na Woli

Relacja Artura Węgrzynowicza z tvnwarszawa.plTVN24
wideo 2/5

Źródło: tvnwarszawa.pl

kz/ec