Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Wola

Miał grozić byłej partnerce i wymuszać pieniądze. Gdy przyszedł do jej pracy, czekała na niego policja

TVN Warszawa | Wola

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPMężczyzna usłyszał zarzut stalkingu

Policjanci zatrzymali 28-latka za nękanie byłej partnerki. Jak podają służby, mężczyzna miał nachodzić kobietę w pracy, wymuszał pieniądze i groził w wiadomościach tekstowych.

Jak przekazała wolska policja, funkcjonariusze przyjęli zgłoszenie, że do miejsca pracy pokrzywdzonej ma przyjść mężczyzna, który "grozi kobiecie od jakiegoś czasu, nęka ją, nachodzi w pracy i wyzywa". "Wielokrotnie wysyłał wiadomości tekstowe do kobiety, grożąc jej pozbawieniem życia. Kiedy kobieta była w pracy, wymuszał od niej pieniądze pod wpływem groźby. Zdenerwowana poprosiła o pomoc policjantów. Funkcjonariusze podjęli obserwację. Tuż po godzinie 19 w pobliżu sklepu pojawił się wskazany mężczyzna. Funkcjonariusze zatrzymali go i doprowadzili do komendy" - opisała w komunikacie policja z Woli.

Jak dodano, sprawą zajmowali się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. "Śledczy gromadzili materiał dowodowy. Mężczyzna był wcześniej karany i przebywał dwukrotnie w zakładzie karnym za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko rodzinie i opiece. W styczniu 2019 roku opuścił więzienne mury" - wskazała policja.

Zarzuty

Podejrzany został doprowadzony do rejonowej prokuratury. "Usłyszał on zarzut stalkingu, gróźb karalnych i wymuszenia rozbójniczego w warunkach recydywy" - czytamy dalej w komunikacie. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka izolacyjnego wobec mężczyzny i decyzją sądu został on aresztowany na trzy miesiące.

Informowaliśmy też o włamywaczach we Włochach:

Policjanci minęli włamywaczy

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP