Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Wola

Jeden "nerwowo rozglądał się", drugi "trzymał elektryczną piłę do cięcia metalu"

TVN Warszawa | Wola

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Grozi im do pięciu lat więzienia

Policjanci z Woli podają, że zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o usiłowanie kradzieży katalizatora. - Jeden z nich miał przy sobie jeszcze narkotyki - przekazała policja.

Jak podała wolska komenda, zdarzenie miało miejsce w nocy.

"Policjanci z wolskiej patrolówki zauważyli stojącego w pobliżu zaparkowanych pojazdów mężczyznę, który nerwowo rozglądał się dookoła siebie. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, o co chodzi. Kiedy podeszli, spostrzegli leżącego pod saabem drugiego mężczyznę, który w ręku trzymał elektryczną piłę do cięcia metalu" - przekazała policja w komunikacie.

Wycięty katalizator pod samochodem

Funkcjonariusze zaznaczają, że obaj mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć, co robią w tym miejscu o tej porze.

"Policjanci sprawdzili, że saab był podniesiony na lewarku, a pod pojazdem leżała latarka oraz wycięty katalizator. Okazało się, że jeden z nich posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyźni w wieku 28 i 42 lat zostali zatrzymani. Byli już wcześniej notowani w związku z różnymi przestępstwami" - poinformowała policja.

I dodała, że na miejsce zdarzenia przyjechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która przeprowadziła oględziny i zabezpieczyła narzędzia służące do przestępstwa.

"Po zgromadzeniu materiału dowodowego przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu podejrzani usłyszeli zarzut dotyczący usiłowania kradzieży, 28-latek odpowie jeszcze za posiadanie substancji psychotropowej. Może grozić im kara do pięciu lat pozbawienia wolności" - podsumowała policja.

Informowaliśmy też o rozbitym przez CBŚP ganku, który kradł samochody:

Akcja CBŚP. Zatrzymano 11 osób, odzyskano 19 aut
Akcja CBŚP. Zatrzymano 11 osób, odzyskano 19 autCBŚP

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP IV

Pozostałe wiadomości