Będzie szkoła na Odolanach. Umowa na 40 milionów złotych podpisana

TVN Warszawa | Wola

Autor:
mp/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Radosław Guzowski Architekt, mat. prasoweWstępna koncepcja szkoły na Odolanach

Dzielnica podpisała umowę z firmą, która wybuduje nową szkołę podstawową na Odolanach. Urzędnicy są zadowoleni, bo udało im się zmieścić w wyznaczonym na ten cel budżecie.

To kolejny krok w stronę rozpoczęcia budowy szkoły podstawowej przy Karlińskiego. – Udało się rozstrzygnąć przetarg i podpisaliśmy już umowę z wykonawcą. Najważniejszą dla nas informacją jest to, że mieścimy się w założonym budżecie – zaznaczył burmistrz Woli Krzysztof Strzałkowski.

Jak z kolei przekazał rzecznik wolskiego urzędu Mariusz Gruza, dzielnica na wykonanie tego zadania zarezerwowała prawie 38,5 miliona złotych. To prawie milion więcej, niż najniższa kwota w przetargu. Firma MIRBUD S.A. wyliczyła, że zadanie pochłonie ponad 37,6 miliona złotych. - Zgodnie z podpisaną umową wykonawca ma dwa lata na realizację inwestycji – poinformował burmistrz.

Funkcjonalna i ekologiczna

Szkoła będzie nowoczesna, funkcjonalna i ekologiczna - tak urzędnicy opisują przyszłą placówkę. W dwóch oddzielnych częściach budynku mają znajdować się pomieszczenia dla uczniów szkoły podstawowej i młodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych.

"Placówka będzie liczyła 28 pełnowymiarowych sal dydaktycznych dla szkoły podstawowej, między innymi pracownię fizyczną, chemiczną, biologiczną czy informatyczną, cztery sale dla oddziałów przedszkolnych oraz siedem mniejszych sal dydaktycznych do pracy w grupach i trzy pracownie językowe" – czytamy w komunikacie urzędu.

Stawiają na sport

Projekt nowej placówki zakłada również budowę bloku sportowego składającego się z boiska o wymiarach 15x28m, zapleczy sanitarnych, małej sali fitness/auli oraz sali gier stołowych. Nie zabraknie też stołówki z pełnym zapleczem kuchennym, biblioteki z czytelnią oraz trzech świetlic.

Urzędnicy zapowiedzieli też, że na terenie szkoły znajdą się też dwa boiska wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną, a także plac zabaw dla dzieci. "Duże schody terenowe z siedziskami i zielenią, które powstaną na dziedzińcu stworzą swoistą widownię dla gier sportowych i będą miejscem spotkań dla uczniów. Przewidziane są również liczne nasadzenia zieleni" - czytamy w komunikacie.

Jak zastrzegł rzecznik dzielnicy, budowa boisk nie jest przedmiotem podpisanej umowy. "Te prace zostaną zlecone w oddzielnym postępowaniu. Boiska będą gotowe w tym samym czasie co szkoła" - zadeklarował.

Mieszkańcy się odwołali

Dzielnica otrzymała pozwolenie na budowę szkoły już pod koniec kwietnia ubiegłego roku. Trzeba się jednak było wstrzymać z rozpisaniem przetargu, bo niektórym mieszkańcom nie podobał się pomysł budowy szkoły na Odolanach.

Jak tłumaczył nam wtedy Gruza, odwołania dotyczyły dwóch spraw. - Jedna, bardziej formalna sprawa, dotyczy ustalenia stron postępowania. Natomiast druga - uciążliwości dla najbliższych sąsiadów - przekazał rzecznik.

Wskazał też, że mieszkańcom Odolan chodziło o hałas związany z użytkowaniem boiska czy atrium, które będzie wewnątrz szkoły.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o powstającej szkole na Ursynowie:

Szkoła na KabatachSzkoła na KabatachTomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:mp/r

Źródło zdjęcia głównego: Radosław Guzowski Architekt, mat. prasowe