Policjanci przeszukali lokal, zatrzymali cztery osoby. "Ujawnili liczne substancje koloru białego"

TVN Warszawa | Wola

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Mężczyznom grozi do 12 lat więzienia

Efekt zatrzymania to wspólna akcja policjantów z wydziału kryminalnego i operacyjnych z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu z Woli. Łącznie zabezpieczono prawie 1,5 kilograma narkotyków. Czterem zatrzymanym grozi nawet do 12 lat więzienia.

Jak poinformowała policja, zaczęło się od przeszukania lokalu we Włochach, w którym przebywali mężczyźni w wieku od 23 do 38 lat. Funkcjonariusze "ujawnili liczne substancje koloru białego znajdujące się w workach foliowych, cztery wagi elektroniczne oraz kilkanaście pustych woreczków foliowych przygotowanych do porcjowania narkotyków".

"Miał przy sobie kilka porcji substancji psychotropowych"

Według policji, mężczyźni nie chcieli przyznać, skąd w lokalu wzięły się narkotyki. "Początkowo każdy z nich tłumaczył, że nie wiedział skąd te substancje tam się znajdują. Okazało się, że jeden z nich, w wieku 30 lat, posiadał jeszcze przy sobie kilka porcji substancji psychotropowej" - opisała dalej policja.

Efekt akcji śledczych to czterech zatrzymanych mężczyzn. Jak przekazała policja, funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy.

1,5 kilograma narkotyków. Poszukiwani i notowani

"Zabezpieczone substancje zostały przekazane do laboratorium. Po zważeniu i zbadaniu ich okazało się, że jest to niemalże 1,5 kg substancji psychotropowej w postaci amfetaminy i substancji 3-CMC. Mężczyźni mieli wcześniej konflikt z prawem, byli poszukiwani i notowani za różne przestępstwa i przebywali w zakładach karnych, dwóch z nich kilkukrotnie" - przekazali dalej śledczy.

I dodali, że podejrzani usłyszeli zarzut "posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej w celu wprowadzenia ich do obrotu".

"Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec nich środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności" - podsumowała policja.

Informowaliśmy również o innych zatrzymaniach policji w związku z handlem narkotykami:

Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o handel narkotykamiKRP II

Autor:katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP