Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W czasie ferii zimowych autobusy i tramwaje będą jeździć według zmienionych rozkładów jazdy.

Potrącił strażnika miejskiego, uszkodził radiowóz. Zarzuty dla kierowcy

TVN Warszawa | Wola

Autor:
mp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Potrącenie strażnika miejskiego na Woli

Pięć lat więzienia grozi 27-latkowi, który potrącił strażnika miejskiego i uszkodził radiowóz. Policjanci w samochodzie podejrzanego znaleźli też narkotyki. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło we wtorek w rejonie skrzyżowania Wolskiej z Elekcyjną. Funkcjonariusz policji pełnił tego dnia służbę mieszaną z dwoma strażnikami miejskimi. - Zatrzymał do kontroli pojazd marki Skoda. Gdy policjanci chcieli wylegitymować kierowcę, mężczyzna gwałtownie ruszył. Potrącił strażnika miejskiego i uderzył w nasz radiowóz zaparkowany obok - informował Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Potrącił strażnika, policjant odskoczył

Jak wyjaśniła straż miejska, kierowca został zatrzymany, bo nie zastosował się do znaku B-2 (zakaz wjazdu). "27-letni mężczyzna rozglądając się nerwowo na boki, oświadczył, że prawo jazdy odebrano mu za przekroczenie prędkości. Jeden ze strażników zauważył na podłodze aluminiową folię w kształcie kuli. Gdy kierowca zorientował się, że funkcjonariusz zainteresował się tym przedmiotem, sięgnął po kluczyki, uruchomił silnik i gwałtownie ruszył do tyłu" - przekazali strażnicy.

Potrącony funkcjonariusz upadł na chodnik, a policjant w ostatniej chwili odskoczył w bok. Jak czytamy w komunikacie, sprawca nie uciekł, bo do jego auta wsiadł drugi strażnik miejski i obezwładnił kierowcę. Pasażerka skody też została zatrzymana - kobieta w trakcie interwencji wysiadała z auta.

Usłyszał zarzuty

Jak w piątek podała KSP, po zbadaniu znalezionych w aucie substancji, okazało się, że jest to mefedron i marihuana.

- Sprawa trafiła do policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty karne dotyczące naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego, posiadania narkotyków i uszkodzenia mienia - poinformowała Marta Sulowska z wolskiej policji. - Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym - przekazała

Jak dodała policjantka, za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o zarzutach dla rowerzystki, podejrzanej o ugryzienie i kopanie strażnika miejskiego:

Do zdarzenia doszło na ulicy Podwale
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

mp