Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Cztery osoby w szpitalu po nocnym pożarze na Woli

Warszawa | Wola

Autor:
pm
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Relacja Artura Węgrzynowicza z tvnwarszawa.plTVN24
wideo 2/5
Pożar na Woli

Ogień wybuchł po awarii przyłącza gazowego.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Szańcowej na Woli. Służby otrzymały zgłoszenie przed godziną 2 w nocy.

- Miała miejsce awaria przyłącza gazowego. Zapalił się wydobywający się gaz. Na razie nie znamy przyczyn - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Mariusz Hantulski z warszawskiej straży pożarnej. Na miejscu pracowało osiem zastępów strażaków.

Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Ogień pojawił się w miejscu, gdzie stała skrzynka gazowa. Doszło do pożaru ulatniającego się gazu. Słup ognia faktycznie był wysoki zaledwie kilka metrów od budynku - relacjonował. - Pogotowie gazowe nie mogło zakręcić dopływu gazu. Konieczne było użycie koparki i wykonanie wykopu w jezdni. Dopiero wtedy udało się odciąć dopływ gazu i ogień zgasł.

Strażacy polewali wodą kilka budynków przy Szańcowej, by obronić je przed zapaleniem. - Ale na pewno uszkodzone zostały fragmenty elewacji - zaznacza Węgrzynowicz.

Pogotowie odwiozło do szpitala cztery osoby: troje dorosłych i dziecko.

Działania służb zakończyły się nad ranem.

Źródło: tvnwarszawa.pl

pm