Przygotuj się na:

MARSZAŁKOWSKA BEZ TRAMWAJÓW

W najbliższy poniedziałek tramwajarze rozpoczną drugi etap remontu torowiska w rejonie placu Bankowego. Jak informuje stołeczny ratusz, przez tydzień tramwaje nie będą jeździły ulicami Marszałkowską i Andersa - od placu Zbawiciela do Muranowskiej.

TVN Warszawa | Wola

Podrobione dokumenty i wniosek o kredyt na 145 tysięcy. Policja zatrzymała małżeństwo w banku

TVN Warszawa | Wola

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock Chcieli dostać kredyt na 145 tysięcy złotych (zdj. ilustracyjne)

Najpierw złożyli wniosek o 45 tysięcy, później o kolejne 100 tysięcy złotych kredytu. Dokumenty, które przedstawili w banku były zdaniem policji "wątpliwe". Małżonkowie zostali zatrzymani, grozi im do ośmiu lat więzienia.

Jak ustalili policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, małżeństwo złożyło w banku wnioski o kredyt na łączną kwotę 145 tysięcy złotych.

Zatrzymani w banku

"Dokumenty, które dostarczyli do banku, aby uzyskać kredyt, od razu były wątpliwe co do ich autentyczności. Istniało prawdopodobieństwo, że kobieta w wieku 43 lat i mężczyzna w wieku 46 lat próbują wyłudzić pieniądze. Kiedy oboje pojawili się w banku w celu podpisania umowy o kredyt, zostali zatrzymani" – poinformowali stołeczni policjanci.

Sprawą zajął się wolski wydział do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją. Policjanci zgromadzili materiał dowodowy.

Podrobione wyciągi bankowe

"Okazało się, że małżonkowie przedłożyli podrobione wyciągi bankowe potwierdzające ich wpływy z wynagrodzenia za pracę, co miało znaczenie dla uzyskania wnioskowanego kredytu. Liczyli, że w taki sposób oszukają pracowników banku i otrzymają pieniądze" – wskazała policja.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania oszustwa, za co - jak wskazała policja - może grozić kara do ośmiu lat więzienia.

Informowaliśmy też o 27-latku podejrzanym o wyłudzanie pieniędzy po kolizjach drogowych:

Zatrzymano podejrzanego o celowe spowodowanie 90 kolizjiTVN24

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock