Drzwi zabytkowego kościoła oblane farbą. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

TVN Warszawa | Wola

Autor:
mp/b
Źródło:
PAP
Drzwi kościoła oblane

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych do sprawy pomalowania kościoła pw. św. Augustyna - informuje stołeczna policja. Kilka dni temu sprawcy weszli nocą na teren przyległy do kościoła i czerwoną farbą pomalowali drzwi świątyni.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował, że do zatrzymania doszło we wtorek. - Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy. Osoby te nie były wcześniej notowane - wyjaśnił.

- Nad sprawą od początku pracują policjanci wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu - powiedział Marczak, dodając, że na tę chwilę nic więcej nie może powiedzieć. - Czynności trwają - zaznaczył.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Pomalowali kościół czerwoną farbą

Mężczyźni zostali zatrzymani do sprawy uszkodzenia elewacji kościoła pw. św. Augustyna przy Nowolipki 18. Jak informowała wtedy stołeczna policja, sprawcy w nocy z 19 na 20 lutego tuż po północy weszli na teren przyległy do kościoła i czerwoną farbą pomalowali drzwi wejściowe, powierzchnię przed drzwiami i ścianę.

Kościół pod wezwaniem św. Augustyna przy ulicy Nowolipki 18 wpisany jest do rejestru zabytków. W czasie okupacji ten neoromański kościół z końca XIX wieku na ul. Nowolipki 18 (przed wojną 48/50) stanowił jeden z najwyższych punktów Warszawy, usytuowany w sercu żydowskiej dzielnicy. Po wojnie był jedną z niewielu budowli pozostałych na terenie byłego getta.

Informowaliśmy też o zdewastowaniu murów remontowanego klasztoru karmelitanek:  

Wulgarne napisy na murach klasztoru KarmelitanekMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Autor:mp/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Radek Pietruszka / PAP