Na Odolanach powstanie nowa szkoła. Dla 500 uczniów

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd Dzielnicy WolaSzkoła przy ulicy Karlińskiego na Odolanach

Nowa szkoła ma powstać na działce u zbiegu ulic Kasprzaka i Ordona. Pomieści około 500 uczniów. Pierwsze przymiarki do budowy rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Na ostatniej sesji Rada Dzielnicy Wola zarezerwowała w budżecie 1,2 miliona złotych na budowę kolejnej szkoły na intensywnie rozwijających się Odolanach. - Ten rejon prężnie się rozwija, powstaje wiele nowych bloków z młodymi mieszkańcami. Nowa szkoła zapewnia duży komfort dzieciom i rodzicom, a już dzisiaj wiemy, że jedna nie wystarczy - podkreśla cytowany w komunikacie Krzysztof Strzałkowski, burmistrz Woli.

Szkoła pomieści 500 uczniów

Nową szkołę zaplanowano u zbiegu Kasprzaka i Ordona. Uczyć się w niej będzie 125 uczniów klas zerowych i 375 uczniów szkoły podstawowej. W nowym budynku ma znaleźć się m.in. 15 pełnowymiarowych sal dydaktycznych, sale językowe, pracownia komputerowa, sale świetlicy, pracownia terapii SI, stołówka czy dwie małe sale gimnastyczne.  

Dzielnica zapowiada, że pierwsze prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. - Przeprowadzona zostanie inwentaryzacja zieleni oraz wykonana dokumentacja geologiczna. Chcielibyśmy również pod koniec roku wyłonić zwycięzcę konkursu architektonicznego na ten budynek - zapowiada Ewa Statkiewicz, przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola.

Jak wskazano w komunikacie, budynek ma być gotowy w momencie, gdy zapełni się najnowsza na Odolanach szkoła, czyli placówka wybudowana przy ulicy Karlińskiego.

Czytaj też: Kompleks sportowy Polonii Warszawa. Ratusz podał wstępny harmonogram budowy

Stadion Polonii widziany z drona
Stadion Polonii widziany z dronatvnwarszawa.pl/Artur Węgrzynowicz

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd Dzielnicy Wola

Pozostałe wiadomości