"Najpierw go upił, potem ukradł z jego dłoni obrączkę"

Autor:
mg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Shutterstock27-latek jest podejrzany o kradzież obrączki (zdjęcie ilustracyjne)

O kradzież zuchwałą podejrzany jest 27-latek, który miał najpierw upić pokrzywdzonego, a następnie wykorzystać moment i ukraść z jego palca obrączkę.

Policjanci z Woli dostali zawiadomienie o kradzieży, której łupem miała być złota obrączka o wartości niemalże pięciu tysięcy złotych. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawca spożywał alkohol z pokrzywdzonym. W końcu wykorzystał moment i skradł mu obrączkę z dłoni - poinformowała w komunikacie Marta Sulowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Zabezpieczyli monitoring, zgromadzili materiał dowodowy oraz spersonalizowali podejrzanego o tę kradzież. Jak wskazują do zatrzymania doszło na warszawskim Śródmieściu. - 27-latek widząc mundurowych zmienił kierunek marszu i unikał kontaktu wzrokowego z funkcjonariuszami licząc, że w taki sposób uniknie odpowiedzialności - dodała Sulowska.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został doprowadzony do wolskiej komendy, a następnie do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. Usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za którą grozi do 8 lat pozbawienia wolności.. Ustalono także, że mężczyzna działał w warunkach recydywy.

Przeczytaj także: "Wykorzystał moment nieuwagi sprzedawcy i zabrał puszkę z datkami dla WOŚP"

Mężczyzna ukradł puszkę z datkami dla WOŚP (materiał z 20.01.2023)
Mężczyzna ukradł puszkę z datkami dla WOŚPPolicja w Garwolinie

Autor:mg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości