Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Wola

Szedł do pracy, został napadnięty. "Kopali, zabrali plecak z laptopem"

TVN Warszawa | Wola

Autor:
kz/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KSPMężczyzna podejrzany jest o rozbój

Policjanci zatrzymali podejrzanych o napad. - Popychali mężczyznę, który szedł rano do pracy. Kopali go, a kiedy się przewrócił, zabrali plecak z laptopem i uciekli - opisuje rzeczniczka wolskiej policji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano. - Pokrzywdzony szedł ulicą do pracy. Zauważył, jak z naprzeciwka idzie dwóch mężczyzn. Jeden z nich szedł prosto w jego kierunku. Kiedy go mijał popchnął go barkiem i próbował zadać cios. Pokrzywdzony bronił się, w końcu przewrócił się na ziemię – informuje Marta Sulowska, rzeczniczka wolskiej policji.

- Wykorzystał to drugi z napastników i zaatakował pokrzywdzonego kopiąc go w rękę. Po chwili zabrał plecak z laptopem i innymi rzeczami. Obaj napastnicy od razu uciekli – dodaje.

Mężczyzna podejrzany jest o rozbój KSP

Zarzuty

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze. - Patrole policyjne udały się w poszukiwaniu sprawców. Policjanci dosłownie "deptali" im po piętach. Na terenie Śródmieścia spostrzegli mężczyzn, ich wizerunek odpowiadał rysopisowi sprawców – przekazuje policjantka.

Mężczyźni w wieku 19 i 23 lat zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy. Jeden z nich miał przy sobie plecak pokrzywdzonego. Byli pod wpływem alkoholu, tłumaczyli, że nie wiedzą o co chodzi i nic nie zrobili.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, przeprowadzili oględziny. - Podejrzani zostali doprowadzeni do rejonowej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut rozboju. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec mężczyzn środka izolacyjnego i decyzją sądu zostali oni tymczasowo aresztowani na trzy miesiące – mówi policjantka.

Grozi im dwanaście lat więzienia.  

Informowaliśmy również o ataku na taksówkarza w Pruszkowie:

Atak na taksówkarza w Pruszkowie

Zamiast zapłacić, zaatakował taksówkarza nożemWideo prywatne
wideo 2/3

Autor:kz/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP