Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Trzech strażników miejskich zakażonych. "Na kwarantannę skierowano 86 osób"

  TVN Warszawa | Wola

  Autor:
  dg, katke/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPierwszy przypadek zakażenia w straży miejskiej

  W siedzibie stołecznej straży miejskiej przy ulicy Sołtyka wykryto łącznie trzy przypadki koronawirusa. Jak podaje sanepid, na kwarantannę skierowano 86 osób.

  O pierwszym przypadku koronawirusa w siedzibie straży miejskiej na Sołtyka pisaliśmy 5 czerwca. Jak przekazywał nam wówczas rzecznik stołecznej straży miejskiej Jerzy Jabraszko, zakażony był mężczyzna, który na co dzień nie patrolował ulic. Jednostka została zamknięta, a placówka przeszła dezynfekcję.

  "Strażnicy utrzymują reżim sanitarny"

  Z najnowszych informacji przekazanych przez rzecznika wynika, że zakażonych jest łącznie trzech strażników.

  - Koronawirus pojawił się tylko w jednym wydziale straży miejskiej na Sołtyka. Strażnicy utrzymują reżim sanitarny. Po przyjściu do pracy mierzona jest temperatura. Do dyspozycji są maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące – zapewnił Jerzy Jabraszko.

  Dodał też, że 28 osób, które trafiły po ujawnieniu pierwszego zakażenia na kwarantannę, przebadano i wróciły już do pracy.

  Na kwarantannę odesłano 86 osób

  Informację potwierdziła nam również Agata Joks, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. - Trzech pracowników straży miejskiej otrzymało pozytywny wynik na obecność RNA wirusa SARS-CoV-2. Na kwarantannę skierowano 86 osób. Zakażenia zdiagnozowano u trzech pracowników z tego samego wydziału – przekazała.

  - PPIS podjął niezwłocznie - po uzyskaniu informacji o dodatnim wyniku - działania epidemiologiczne mające na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się zakażenia, w tym m.in. przeprowadził wywiady epidemiologiczne z osobą, u której stwierdzono wynik dodatni, oraz ze wszystkimi osobami z kontaktu - po ustaleniu listy, po czym skierował na kwarantannę te osoby, jak również zlecił dla nich badania zgodnie z procedurą, w odpowiednim terminie – dodała.

  Poinformowała też, że pracodawca po stwierdzeniu zakażeń podjął decyzję o dezynfekcji pomieszczeń oddziału, radiowozów i wdrożono reżim sanitarny.

  Autor:dg, katke/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Google

  Tagi:
  Raporty: