TVN Warszawa | Wola

Trzech strażników miejskich zakażonych. "Na kwarantannę skierowano 86 osób"

TVN Warszawa | Wola

Autor:
dg,
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Pierwszy przypadek zakażenia w straży miejskiej
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPierwszy przypadek zakażenia w straży miejskiej

W siedzibie stołecznej straży miejskiej przy ulicy Sołtyka wykryto łącznie trzy przypadki koronawirusa. Jak podaje sanepid, na kwarantannę skierowano 86 osób.

O pierwszym przypadku koronawirusa w siedzibie straży miejskiej na Sołtyka pisaliśmy 5 czerwca. Jak przekazywał nam wówczas rzecznik stołecznej straży miejskiej Jerzy Jabraszko, zakażony był mężczyzna, który na co dzień nie patrolował ulic. Jednostka została zamknięta, a placówka przeszła dezynfekcję.

"Strażnicy utrzymują reżim sanitarny"

Z najnowszych informacji przekazanych przez rzecznika wynika, że zakażonych jest łącznie trzech strażników.

- Koronawirus pojawił się tylko w jednym wydziale straży miejskiej na Sołtyka. Strażnicy utrzymują reżim sanitarny. Po przyjściu do pracy mierzona jest temperatura. Do dyspozycji są maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące – zapewnił Jerzy Jabraszko.

Dodał też, że 28 osób, które trafiły po ujawnieniu pierwszego zakażenia na kwarantannę, przebadano i wróciły już do pracy.

Na kwarantannę odesłano 86 osób

Informację potwierdziła nam również Agata Joks, pełniąca obowiązki zastępcy dyrektora Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. - Trzech pracowników straży miejskiej otrzymało pozytywny wynik na obecność RNA wirusa SARS-CoV-2. Na kwarantannę skierowano 86 osób. Zakażenia zdiagnozowano u trzech pracowników z tego samego wydziału – przekazała.

- PPIS podjął niezwłocznie - po uzyskaniu informacji o dodatnim wyniku - działania epidemiologiczne mające na celu zapobieżenie rozprzestrzeniania się zakażenia, w tym m.in. przeprowadził wywiady epidemiologiczne z osobą, u której stwierdzono wynik dodatni, oraz ze wszystkimi osobami z kontaktu - po ustaleniu listy, po czym skierował na kwarantannę te osoby, jak również zlecił dla nich badania zgodnie z procedurą, w odpowiednim terminie – dodała.

Poinformowała też, że pracodawca po stwierdzeniu zakażeń podjął decyzję o dezynfekcji pomieszczeń oddziału, radiowozów i wdrożono reżim sanitarny.

Autor:dg, katke/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Google

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości