Przygotuj się na:

JAK DOJECHAĆ NA CMENTARZE?

Na cmentarze we Wszystkich Świętych w Warszawie najlepiej dojechać komunikacją miejską. Ratusz przedstawił, jak i kiedy będą kurować linie cmentarne. Równocześnie urzędnicy zachęcają, aby groby najbliższych odwiedzić wcześniej.

TVN Warszawa | Włochy

Poszukiwany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem zatrzymany na warszawskim lotnisku

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
Zatrzymania dokonano na Lotnisku Chopina (wideo ilustracyjne)
TVN24Zatrzymania dokonano na Lotnisku Chopina (wideo ilustracyjne)

Na warszawskim Lotnisku Chopina funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i czerwoną notą Interpolu za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Jak poinformowała rzeczniczka Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej porucznik SG Dagmara Bielec-Janas, do zatrzymania doszło w poniedziałek. Poszukiwany mężczyzna miał przylecieć samolotem z Odessy. - Funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie zatrzymali mężczyznę podczas próby przekroczenia granicy - przekazała rzeczniczka.

Szukali go w całej Europie

- W trakcie kontroli paszportowej okazało się, że czeski wymiar sprawiedliwości wydał za Ukraińcem Europejski Nakaz Aresztowania za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - podkreśliła i dodała, że mężczyzna był też poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Wskazała, że zatrzymany cudzoziemiec został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prokurator Aleksandra Skrzyniarz, decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na siedem dni. - Dalsze czynności będą podjęte po wpłynięciu materiałów od strony czeskiej - powiedziała prokurator.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też kilka dni temu o zabójstwie 19-latka w Płońsku:

Zabójstwo 19-latka w Płońsku
Zabójstwo 19-latka w Płońsku Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości