TVN Warszawa | Włochy

Śmieci zalegały na ulicy 1 Sierpnia 44. Dzielnica i spółdzielnia spierały się o sprzątanie

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
katke/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Śmieci przy ulicy 1 sierpnia 44
Śmieci przy ulicy 1 sierpnia 44

W grudniu zniknął duży kontener, który stał przy ulicy 1 Sierpnia 44. Szybko zastąpiła go sterta śmieci, a wśród nich stara lodówka, materac czy resztki jedzenia.

Góra śmieci, jak powiedział nam Robert Wiereszka z Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami we Włochach, zalegała od ponad  tygodnia w pobliżu ulicy 1 Sierpnia 44, w pobliżu pawilonu, w którym działa między innymi restauracja. A jeszcze do grudnia na tyłach budynku stał duży kontener na śmieci. Służył głównie restauracji, która wyrzucała tam swoje odpady.

Kontenera nie ma

- Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała w grudniu o usunięciu kontenera. Lokal gastronomiczny nie mógł sobie z tym poradzić. Tak samo mieszkańcy pobliskich wieżowców, którzy byli przyzwyczajeni do wyrzucania wielkogabarytowych śmieci - mówi Robert Wiereszka z ZGN.

Sterta śmieci zaczęła szybko rosnąć, co zauważyli mieszkańcy osiedla.

Śmieci zalegające przy ulicy 1 sierpnia 44Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

Odpady zniknęły

Jak twierdzi ZGN, działka częściowo należy do nich, ale fragment jest też własnością spółdzielni. – Sprawa ciągnęła się od tygodnia. Straż miejska kazała usunąć połowę śmieci na nasz koszt. Drugą miała usunąć WSM. Nie chcieliśmy się na to zgodzić, bo mamy na to mały budżet – dodaje Wiereszka.

Natomiast według administracji WSM za ulicę 1 Sierpnia 44 odpowiada jedynie ZGN.

W miejsce kontenera powstał zamykany śmietnik, z którego mają korzystać głównie najemcy pawilonu.

W piątek dowiedzieliśmy się, że administracja w "geście dobrej woli" zdecydowała się usunąć połowę śmieci już kilka dni temu. ZGN zdecydował się na to w piątek, dzień po naszym telefonie.

W piątek po śmieciach nie było już śladuMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:katke/ran

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości