Miały być meble, były setki tysięcy nielegalnych papierosów

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
mp/r
Źródło:
PAP
Papierosy ukryte w meblach

W przesyłce z Dubaju funkcjonariusze celno-skarbowi znaleźli ponad 260 tysięcy sztuk papierosów o wartości przekraczającej 300 tysięcy złotych.

Jak czytamy w komunikacie, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego na warszawskim lotnisku sprawdzają dziennie około 3 tysięcy przesyłek - w dużej mierze są to internetowe zakupy. Towar, nie zawsze legalny, jest prześwietlany funkcjonariuszy MUCS.

Tak było i tym razem. "Metalowe meble kuchenne wysłane rejsem lotniczym z Dubaju są jednak rzadkością wśród przesyłek. Prześwietlane pojemniki przypominały raczej obudowy urządzeń elektrycznych wyposażone we włączniki oraz przewód zasilający, a nie deklarowane meble. Kartony zostały otwarte co okazało się strzałem w 'dziesiątkę'" - czytamy w informacji.

Wewnątrz znajdowały się znaczne ilości nielegalnych papierosów. "W wyniku tej kontroli funkcjonariusze mazowieckiej KAS ujawnili w 18 kartonach o wadze 532 kg ponad 263 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, które zostały zajęte jako dowód do sprawy karnej skarbowej" - podała IAS. I doprecyzowała, że kwota potencjalnych uszczupleń cła i podatków wynosi ponad 308 tysięcy złotych.

Na tvnwarszawa.pl pisaliśmy też o zlikwidowanej przez służby paczkowalni papierosów:

10 osób zatrzymanych, zlikwidowana paczkowalnia papierosów
10 osób zatrzymanych, zlikwidowana paczkowalnia papierosów
CBŚP

Źródło: PAP

mp/r